silaza 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja imam lucerke, ali su velike rose, pa sam razmisljao da je ubacim u silazu, jel ima neko iskustvo od ranije sa tim ?
 
Ubacivao sam i sad ću ponovo za koji dan kad budem radio postrni kukuruz. Jedino što detelinu stavljam u okruglu jamu jer kod klasične /koju sam odradio pre 20 dana/ postoji problem kod uzimanja silaže. Naime, ja nemam čime da detelinu iseckam pa je stavljam onakvu kakva je i onda kad se uzima sa strane trebalo bi nožem seći. Okruglu uzimam odozgo i onda nema problema. 2-3 čoveka ubacuju u jamu kukuruz a jedan baca pomalo deteline i to bi bilo to u mojoj režiji. Da ne zaboravim, pokositi detelinu dan ranije da bi malo 'provenula'.
 
@MONTOYA
Silaza je uvek najjeftinija hrana bez obzira na trenutnu cenu kukuruza. Licno mislim da je takva odluka pogresna.
Ja cu zadnji otkos lucerke ubaciti u silazu od postrnog kukuruza.
 
ja cu silirati dok ne napunim rov do vrha, znaci koliko god moze, a za branje sta pretekne..

kada nema kukuruza, onda je za*ebano, ali kada nema kabaste hrane onda je ludilo, pogotovu ko ima puno stoke

silaza u sebi ima zrna tako da moze donekle da amortizuje nedostatak kukuruza, pogotovu ako ima mekinja taj nedostatak nije strasan
 
Ja pocinjem za par dana, imam oko 3.5 ha mikada za siliranje i ove godine cu prvi put da probam i detelinu da siliram. Imam oko 0.8 ha deteline, velika rosa, hladno pa ne moze da se osusi. Detelinu cu rezati sa kombajnom za travu pa cu da mesam sa kukuruzom, videcemo kako ce biti.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
@MONTOYA
Silaza je uvek najjeftinija hrana bez obzira na trenutnu cenu kukuruza. Licno mislim da je takva odluka pogresna.
Ja cu zadnji otkos lucerke ubaciti u silazu od postrnog kukuruza.
ako na hektaru imam vagon zrna po 14 din. to je 140000 din
za te novce mogu da kupim 1400 bala sena + ostaju troškovi siliranja
 
ja sa 2.5ha silaze vrlo dobrog kukuruza, ne odlicnog, od pocetka novembra do otprilike 20 maja u kombinaciji sa slamom

bala slame po kravi na dan + silaza
 
ja mislim da cu u petak kruniti za silazu pa onda u subotu i nedelju krupit valjda ce posluziti vreme bar u subotu
 
danas izsilirali 65-70 ari - otprilike je ispala silaza zrna jer je duvao jak vetar pa je nosio lisce...

prinos slab imala je jedna trotonka sa arnjevima, tehnostrojka - dvoosovinka od 5t sa arnjevima i pravljena prikolica odprilike u nju staje 30% vise od dvoosovinke

sutra idemo dalje bice valjda bolje :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1285440589[/time]
_________________________________________________
i danas silirali, vetar duvao pa razbijao, a mi na brdu, uzbrdo kad idemo ne dobacuje u prikolicu, a nizbrdo prebacuje :zli: :zli:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh