Soja 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma ja to uzmem 1 dcl piva i pola džaka (oko 25kg) soje sipam u plastični džak od đubriva i dodam pola kesice nitragina.
Zatim malo vežbam mišiće i to je to.
 
branko je napisao(la):
Ma ja to uzmem 1 dcl piva i pola džaka (oko 25kg) soje sipam u plastični džak od đubriva i dodam pola kesice nitragina.
Zatim malo vežbam mišiće i to je to.
Kod mene pivo moze da ide samo na jedno mesto,a to nije dzak :haha: Ja mesam sa vodom (nitragin) :ppozdrav:
 
branko je napisao(la):
Ma ja to uzmem 1 dcl piva i pola džaka (oko 25kg) soje sipam u plastični džak od đubriva i dodam pola kesice nitragina.
Zatim malo vežbam mišiće i to je to.
Ajd dođi na proleće da vežbaš malo imaću oko 1500kg da izmešam... Ima da otegliš onu stvar.... :nono:
 
Malo imam iskustva sa sojom,a sad me zanima kako se zove i gde ima seme soje koja ne trazi termicku obradu pre upotrebe u stocarstvu??Da li je to neko od vas sejao?Hvala. :ppozdrav:
 
Farmer Bob je napisao(la):
Malo imam iskustva sa sojom,a sad me zanima kako se zove i gde ima seme soje koja ne trazi termicku obradu pre upotrebe u stocarstvu??Da li je to neko od vas sejao?Hvala. :ppozdrav:
ZP Lana se koristi za ishranu u stocarstvu i nije potrebna termicka obrada sem za mladje kategorije stoke(prasad do 25 kg,pilici,...)
 
Ja licno sejem soju sa mehanickom sejalicom tipa olt,stavljam ploce "14" mali zubcanik na pogon setvenog aparata a najveci zubcanik na pogon tockova i to je to.Sejem tako dugi niz godina i nema maske kolicina je semena je 100kg na 1ha tacno u kilogram izbaci.
 
Farmer Bob je napisao(la):
Kako se podesava imt zitna masina za setvu soje?Da li je bolje nego klasicno na 70cm? :ppozdrav:
Mislim da nije bolje jer soja je okopavina i voli špartanje što nemožeš da radiš ako seješ žitnom sejalicom....
 
@Mityoo secas li se one price da kad sejes zitnom onda se zapusi par luli na zitnoj tako da ima redove kroz koje mozes da teras masinu.
 
Da... zatvori se svaki drugi red, ali to se ne poklapa sa međurednim razmakom szpartača, + nemožeš da ubodeš vezni red kako treba! Isprobao sam i ovako i onako, i lično mislim da je bolje sejati soju nodetkom, nego žitnom sejalicom!
 
Ja sam 6-7 godina sejao sa BECKER-om najviše soju,ako nemaš ploče (36 rupa)moraš naći,prenos uskladiti ostalo može već od kukuruzne varijante.Moraš sipati čisto seme selektirano jer hoće da se začepe rupe na pločama od primesa,brzina kretanja 4 km/h,nemoj sipati mnogo vlažno seme.Inače može dobro da poseje
 
mityoo je napisao(la):
Da... zatvori se svaki drugi red, ali to se ne poklapa sa međurednim razmakom szpartača, + nemožeš da ubodeš vezni red kako treba! Isprobao sam i ovako i onako, i lično mislim da je bolje sejati soju nodetkom, nego žitnom sejalicom!
Pa mislio sam da ne spartam,nego hemija,znas.Trebalo bi da se i redovi pre sklope,ne znam.moj ujak je sejao par puta ranije ali nisam zapamtio ishod tog posla.Videcu do proleca.Sejali smo mi mak sa tom masinom,ali nije se zatvarao svaki drugi nego nekako drugacije.Razmak je bio oko 4ocm.To je bila popularna kultura kod nas '90tih godina,pa sam i soju hteo na taj fazon.
Post je spojen: [time]1263072934[/time]
_________________________________________________
topalovic je napisao(la):
Ja licno sejem soju sa mehanickom sejalicom tipa olt,stavljam ploce "14" mali zubcanik na pogon setvenog aparata a najveci zubcanik na pogon tockova i to je to.Sejem tako dugi niz godina i nema maske kolicina je semena je 100kg na 1ha tacno u kilogram izbaci.
Jel to masina sa metalnim ili plasticnim plocama?Video sam to ali ljudi skinu one skidace i izbijace semena.Kako da ja to probam sa OLT masinom sa metalnim plocama? :ppozdrav:
 
Soja je okopavina, te voli špartanje! Hemija je hemija a špartanje je špartanje!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh