Stelovanje pluga

Odosmo mi daleko a štelovanje pluga ostade😄
 
Sve zavisi kako koga bog gleda,evo ja uvek nosim sve sto mogu i uvek imam osecaj da mi nesto fali a moj kum bukvalno ponese samo cigare i bole ga cose sto mu je kajs od tarupa sve ispucao i poceli konci da vise
 
Evo za Miladina ,pogledaj na tegovima imam rezervni raonik i desni i levi sa sve špicom.
Verujem da ti to nikad nisi nosio na njivu.

 
Glupost je i porediti onog koji ore 3ha godišnje i onog koji ore 100+ godišnje.
Dobro je reko Miladin mnogo smo odlutali od teme
 
Eto vidiš o takvima i pišem. Radio sam nekad u šećerani na održavanju pa su nas šefovi gonili van sezone da sve pregledamo da se nebi nešto prikrilo od mogućeg kvara, jer je to problem ako se pokvari u kampanji. Tako je to i u našem poslu.
 
Pa vi čitavu radionicu vozite. Nisam ja mlad, radim sa mehanizacijom od 1978g ali pratim u kakvom je stanju mašinerija, nisam još nijednom imao kvar ni na njivi ni na putu. Održavao sam jednoredni berač kukuruza od rođaka godinama i nijednom se nije pokvario na njivi. Mislim da kvarovi najviše zavise od vozača rukovaoca, osjećajan vozač predvidi većinu kvarova.
Prijatelju.Onda si ti fenomen.Misliš da mi ne spremimo mašine za sezonu.Pa na novim ima kvarova.Recimo -meni se desilo sa novom kosačicom, na prvoj njivi otpao bubanj.
 
Eto miladine pitaj Kovačeva kako smo stali zbog čivijice. A imali smo šunke za dva dana rada.Sreča do ponoči smo završili.
 
Nekažem ja da nisam imao kvarove, bilo je kvarova ali nikad na njivi, svi su bili locirani prije finiša zastoja. Imao sam novu frezu 2018g i tu sam predosjetio da je došlo do stezanja ležaja, posao je i dalje radio normalno ali sam ipak rastavio poklopac i pronašao gornji ležaj da je malo pritegnut. I normalno da se ja nebih vratio sa njive u kvaru zamijenio sam ležaj. Tako ja to radim na vrijeme.
 
Nazad
Vrh