Suncokret 2023

Pa nekad je bilo da se radi kad skroz pocrni, al sad sa ovim novim sortama nikada nisi načisto :sve zeleno a vlaga u jus -u. Pa još kad ostane poslednji u tom delu atara, eto jeda.
 
Tako sam i ja imao Subaro pretprošle godine, zelen skroz a vlaga 8%.Da smo čekali da pocrni imao bi vlagu 5% ili je ne bi ni imao. 😂
 
Isto što kaže kolega prošle godine, Subaru zeleno lišće i glava žuta, vlaga 9 bila

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Јуче између Кисача и Степановићева са леве стране оглед НС сунцокрета три је било, први ваљда Сумо, други је био Круна, а трећи је неко Ронин људи какав је то сунцокрет. Главице као раткапне од аутобуса увече када сам пролазио туда ова два су скинута, а тај Ронин је остао ако буде у понедељак на њиви стаћу да га сликам. Да ли га је неко можда сејао ове године?
 
Imao sam i ja ogled NS suncokreta.Ronin je imo okruglo 4000 kg. po hektaru.Kruna 3750 a visoko oleinski hibrid Sanol 3350.Imao sam još i ogled koji sam sam postavio od prošlogodišnjeg semena koje mi je preteklo od ogleda i tu je Dositej dao preko 4000 kg.po hektaru ali me Kiril razočarao jer je dao ispod 2 tone.Kiril je polegao više od 50% a ostali skoro ništa.
 
Posle muka sa stomačnim virusom, Majstor Mire i ja se vraćamo na posao i nastavljamo žetvu suncokreta, ovaj put radimo u Novom Slankamenu. Ovde vetar nije napravio toliko štete, suncokret je bolji, samim tim i prinosi. Kako je ovaj peti dan žetve izgledao, šta sve ima zanimljivo u Slankamenu, pogledajte u videu...Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!Copyright © 2023. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
Ovrsen deo suncokreta NS Ronin mnogo sitne glavice ali iznenadjujuce curi 1944 kg/kj naplativog vlaga dobra ali primese 5,2.Za mene je to prihvatljivo jer malo suncokreta sam video ili nikako sa 2-2,5 primesa.Tako nesto se ne otprema iz magacina prema uljarama.Kontrolne kuce rade svoj posao
 
Koja je cena tih N.S suncokreta?Čini mi se da konvencionalni hibridi daju odlične prinose samo je problem bio u zaštiti od korova, ako ne uspe prskanje na crno nema korekcije.Sada kada se pojavila Viballa taj problem je rešen, inače treba dati Noblesovu 😂 nagradu onom ko je izmislio.
 
Nazad
Vrh