Suncokret 2024

Kako vam je nikao kondi ove godine? Kod mene fali oko 20-25% biljaka, zrno je jednostavno satrulelo u zemlji ...
 
И код мене сам налазио трулог зрневља, а има и зрневља које није труло, а није ни клицу пустило иако је лепа влага била. На једну њиву се премишљам дали да га пресејем или оставим па шта буде.
 
Kod mene na LG 479 SX ima toga.Neki tera treći par listova, neki tek niče, neki stoji kao u džaku.Do vlage nije sigurno jer je sejano posle kiše na 5 cm dubine.
 
I kod mene Kondi šareno neki tera dva neki tek izbija a poneki ko da je u džaku sejan 30.04
 
jel imao neko slučaj da bilo puno duplih što je niklo? izgleda da čistač nije bio dobro naštelovan. Šta raditi? Proređivati kad malo poraste?
 
Kod mene na LG 479 SX ima toga.Neki tera treći par listova, neki tek niče, neki stoji kao u džaku.Do vlage nije sigurno jer je sejano posle kiše na 5 cm dubine.
Скроз исти случај са мојим сунцокретом једино што је Конди, а лепо сам хтео НС да сејем,код њих нема таквих ситуација.
 
Hteo i ja NS ,jedva nasao 2 vrece male,sve zivo su rasprodali kazu,trebao sam jos preko zime da ga nabavljam ...
 
Nas su problemi sa divljim svinjama primorali na setvu suncokreta.Svinjska kuga je problem rešila skoro stoprocentno tako da možemo da ukažemo čast kukuruzu.Kod suncokreta ima i previše posla, najviše oko zaštite, nema šta ga ne keca i ne napada pa onda hemija i ostalo.
 
Ja sejem soju uz reku gde ima jutarnjih rosa,i tu mi se ona bolje pokazala nego kukuruz,plus sto kukuruz kradu jeb... cigani....
 
Hteo i ja NS i budala odustanem ovo singentino sranje neće više ići kod mene
Izgleda da su podvalili ove godine staro seme ovi iz singente ...
ubedjen sam da prvu klasu semena prodaju velikim igračima koji uzimaju na palete, a nama običnim smrtnicima prodaju treću klasu po visokoj ceni,
i kod mene izgleda da će završiti singenta .
 
I sa pionir kukuruzom je katastrofa, 1096 semenska jedinica 5kg a nicanje kastrofa ne mozes da nadjes dva ista struka u njivi, za plakanje. A isto 1096 sam psejao nesto sto mi je preteklo od prosle godine a vec je bilo prepakivano kukuruz kao secer
 
Ove godine je slabo nicanje kod pionira, kws i to sto je niklo nikakvo nije, slabo napreduje i bledo je

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Izgleda da su podvalili ove godine staro seme ovi iz singente ...
ubedjen sam da prvu klasu semena prodaju velikim igračima koji uzimaju na palete, a nama običnim smrtnicima prodaju treću klasu po visokoj ceni,
i kod mene izgleda da će završiti singenta .
Kod nas su sigurno 2 palete, a možda i više, syngentinog prošlogodišnjeg sjemena prodane u ovoj godini, i to još vreće poskupile za 20 €, pa ti računaj, a danas ga prskam i sve mi muka kad gledam preko redova, katastrofa !
 
Nazad
Vrh