Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Теше се људи...ко је до сад држао и добије 20 дин лагер 4-6 месеци до мог...
Zato je kucni lager najbolji, nemas placanje lagera ulaza izlaz i sto gluposti, sad ide sve tel kel, plus cena od 6 din vise. Onom ko da najvise, a jaca je cena nekad i za ceo dinar.
Ali mnogo smo postali gospoda, svi sve na silos krk u jamu i gas. Razumem samo sto odmah prodas treba love, ostalo kuci pa ceka bolje dane. Dok se svi ne opametimo, i pravo pravis kuci kapacitete za smestaj pa prosirujes povsinu njihove smo stalne musterije....
 
Zato je kucni lager najbolji, nemas placanje lagera ulaza izlaz i sto gluposti, sad ide sve tel kel, plus cena od 6 din vise. Onom ko da najvise, a jaca je cena nekad i za ceo dinar.
Ali mnogo smo postali gospoda, svi sve na silos krk u jamu i gas. Razumem samo sto odmah prodas treba love, ostalo kuci pa ceka bolje dane. Dok se svi ne opametimo, i pravo pravis kuci kapacitete za smestaj pa prosirujes povsinu njihove smo stalne musterije....
Ima i toga, u pravu si, ali ima i toga da su nas ubili u pojam, da se sastavlja kraj sa krajem, tako da su iluzije skladista neka, pogotovo za male, ali da kotarka ko koliko moze to se slazem, pre su sve bile pune, kao i moja, onda sam se razmazio malo a i nema ljudi kao pre cak i da platis da pomognu
 
U ovim neizvesnim vremenima može i kućni lager da podbaci, kao što smo imali 2022 godine da je skuplji kukuruz bio u žetvi 36 din, nego u avgustu sledeće godine po 22 dinara.
Kod mene je sav kućni lager pun, ~200t- što je potrošeno za svinje, jedino je 16t kukuruza otišlo na silos jer nisam više gde imao da skladištim
 
Ima i toga, u pravu si, ali ima i toga da su nas ubili u pojam, da se sastavlja kraj sa krajem, tako da su iluzije skladista neka, pogotovo za male, ali da kotarka ko koliko moze to se slazem, pre su sve bile pune, kao i moja, onda sam se razmazio malo a i nema ljudi kao pre cak i da platis da pomognu
Napravis od armature mreze za zrno, uzmes spuz napravis ispust iz prikolice. I mozes malte ne sam da radis ne treba ti niko.
 
Sve je to lepo sto pisete za kucni lager ali za vecinu neizvodljivo jedino sto ostaje branje u klipu i u ambare koje svi imamo i previse.Videcete onda kako utice na cenu kukuruza svetska situacija,tek onda smo mi gospodari svoje robe.
 
Sa tim sam upoznat dobro i znam da se to ne moze menjati ali bas sve odneti i sipati u usipni kos pa jos i zaraditi to su oni doskocili.Vecina poljoprivrednika i sa vecim posedom se ulaze u skladista jer to su enormna ulaganja uglavnom nedostupna.Zato berace napolje iz supa dobro podmazati i udri to je konvencionalna poljoprivreda a ne farmerska.To kod nas ostaje surova realnost.
 
Које бераче,а и ко ће то све да утовари и после да окруни. Мислиш да не би они томе доскочили, па у марту или фебруару, дали најбољу цену, а ти не можеш да окруниш? Имао сам ја игранку круњења у марту месецу и нека хвала не би више то себи и породици приређивао.
 
Ako neke robe nema ili je preskupa na domaćem tržištu preradjivač će je uvesti da bi radio. Nemojte misliti da će je nama skuplje platiti zato što ona stoji u našem magacinu a ne njegovom. Sa svojim magacinom imas povoljnost da ne plaćaš mesečni lager i da možeš da prodaš robu kome god hoćeš. I imas sigurnost da je tvoja roba naplativa tj.da ti neće skladištar kiksnuti o nestati zajedno sa tvojom robom što je u vremenu koje nam dolazi jako važna stvar.
 
Kod mene u ovom malom selu nije ostao ni jedan berač od 10-tak komada koliko ih je bilo....Sada kukaju za njima...
Nema ni elevatora za transport kukuruza u klipu, i to je sve rasprodato..
Komšija imao prošle godine nešto kukuruza, mislim 6-7 jutara, koje je hteo skidati u klipu, jedva našao čoveka iz susednog sela sa dvorednim beračem, i to 2 komada, otac i sin rade, ovaj pristao da radi, ali moraš mu obezbediti gomilu prikolica, on piči li piči,sa 2 komada 2-redna berača, znači jedan prohod 4 reda skida u klipu, ne stigne se istovarati, a od mene uzeo i prikolice i elevator u zajam, 10-tak dana bilo kod njega....😂
 
Nije mi bila namera da popujem ni da imisljam toplu vodu.I stap i kanap je u njihovim rukama i moze im se.Svoj skladisni prostor moze samo da sanja nas 90% a mozda i vise.Ako mislite da je izvodljivo dugorocno sedeti u kaficu samarati tablet i trgovati na berzi resenje kod nas jos dugo misaona imenica.Pozdrav kolege
 
Nazad
Vrh