Trenutna cena psenice roda 2010.godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rale 83 je napisao(la):
Pa savesni ministri u svetu za ovako neto daju otkaz, Hitler jr takve streljao A kod putina bi odavno plutali po volgi zajedno sa porodicom.

a knjaz Milos ih je strojio da ne pogane narod :cao:
 
u decembru jedva da je izvezeno 5-6000t.
u odnosu na 450.000 u peridu jul-novembar.
dakle, izvoz je i onako stao, jer je za kvalitet koji imamo, cena dostigla plafon.
uvođenje takse nema nikakve svrhe.
 
Ma ta taksa je samo priča za malu decu, cena je slična kao i napolju a na to treba dodati i prevoz, carinu, zaradu i sl.... i zato i je stao izvoz a taksa je samo fora.
 
paorpaor je napisao(la):
Narod cuti, to ne valja !
Bice sranja !

Budu li stavili bilo kakav namet na izvoz psenice i kukuruza mislim da ce mo imati novi i gori 5. oktobar.

ovo mi zvuči veoma pesnički trebamo samo da nabavimo bager ĐO je u penziji :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1294147790[/time]
_________________________________________________
Кретање цена неких пољопривредних производа на другим берзама
Мађарска
Пшеница 24,43 дин Кукуруз 18,90 дин Сунцокрет 48,50 дин

Хрватска
Пшеница 23,20 дин Сунцокрет 41,50 дин

Париз
Пшеница 26,39 дин Кукуруз 23,50 дин

Чикаго
Пшеница 21,47 дин Кукуруз 18,30 дин Соја 39,67 дин

ИТАЛИЈА Болоња
Пшеница 29,30 дин Кукуруз 24,28 дин Сојина сачма 39,26 дин Јечам 24,80 дин

НЕМАЧКА Хамбург
Пшеница 28,89 дин Кукуруз 24,39 дин Јечам сточни 21,72 дин

Однос висине премија за млеко код нас и у окружењу
Србија 4,00 динара
Хрватска 15,00 динара
Босна и Херцеговина 11,80 динара
 
Ljudi moji, psenica nije izvozena letos...Vec, od vas su je kupovali za bagatelu i cekali cenu, kad je psenica izasla iz drzave i oni postali sigurni da su pare legle, tek tada je dignuta prasina oko uvoza psenice...to sve oni sami kreiraju i pustaju u etar...
Sve se desilo onako kako sam letos pricao, a to je velika tuga da ova drzava mora da uvozi psenicu a mozemo da hranimo barem 40mil. usta nasom poljoprivredom ako se postavi na stabilne noge...a pre toga neko mora da preuzme odgovornost za ovakvo stanje (ministar trgovine, poljoprivrede, finansija, ekonomije - jer je sve to jedan lanac) + svi oni magarci u skupstini koji izglasavaju zakone a ne znaju ni za sta glasaju, a plate dobijaju od gradjana ove drzave.

A ovaj narod i dalje cuti i zabija glavu u pesak... :udri: :udri:
 
Danas sam prodao psenicu sa lagera (Doo Raca) Lokve cena 23 din. kg.
Pre 2 nedelje mogao sam uzeti pare po 23,5 din. ali je..ga nisam.
Sve u svemu zadovoljan sam, bolje ovo nego 13 din letos. :ppozdrav:
 
Zato svi treba da sednemo u traktore i u skupstinu-ministarstvo , pa ljudi AJ DOK SU NAS JE.... AL POCELISU DA NAS SEXUALNO ZLOSTAVLjAJU
@PEET
Mom kolegi jos uvek nude 17,5
 
jesu prazni jer su ih njihovi izvezli aplatili 13 din i sad prodaju praznu pricu ko je sacuvao psenicu dobro je zaradio .a ko je to scuvao psenicu? izvozni lobi? pa ljudi svake godine nekog obogalje te stocare te ratare dokle bre. mada mislim da je ovo sa opterecenjem na izvoz psenice plasenje onih koji imaju kukuruz u ambarima?
 
Ja sam realizovao pšenicu za 23 dinara sa lagera, meni dovoljno u odnosu na žetvenu cenu.
Malo sam se pribojao onih 5 dinara nameta za izvoz, a realno bio sam sretan da izvučem 2000 evra za vagon. Po ovih 23 dinara to je i malo više ::novac::.
Za 2011. godinu kakva će biti cena videćemo.
 
kod nas u mlinu danas sam bio placali su 24.5 ali su sad stali nesto mute kao ne otkupljuju trenutno.a znam da im treba nemaju ni zrno.cekaju da padne cena
 
Malopre sam dogovorio prodaju pšenice po 22,oo. To je najviše što se može dobiti kod mene u okolini, a da je isplata sigurna. Prodaću koliko mi treba za djubrivo.
 
lazu.. da ima psenice u silosima 9 a ustvari nema puno 0 nebi sad oni spominjali nikakvo uvozenje.... oce opet da nas za**bu i da nam daju malu cenu ... :cao: :bravo: ::lose::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh