Ulje za motokultivator

e pa ja ga menjam,2 puta u sezoni,pa sad nea pojma koliko sati rada ima,ali ima dosta sigurno :D :D :D
1.put kad zavrsim sezonu sa bastama.
2.put kad zavrsim sve poslove,to je negde pred zimu
pa sad koliko je to casova rada neam pojma i ima sigurno preko 100 u svakoj turi
 
e momci eto ja nabavih za moju hondu jos jednu obavezu kupih joj prskalicu u pitanju je klipna pumpa,rezervoar je zapremine 200 l trebam samo nabaviti krila za prskanje :D i to je to ukratko eto i slika :
dytaww.jpg

2zi5t1f.jpg

vmwqi1.jpg

ih4arp.jpg

34htgf6.jpg
 
Video sam nešto slično na sajmu, extra je to spravica, samo se pazi kada budeš prskao ::namigivanje::, dan bez vetra i dobra zaštita ::namigivanje::

206ehd2.jpg
 
Pa ovako ja sam je vidio na oglasima na internetu,pa smo zvali otisli videli kupili,samoi treba da joj zamenim creva,trebam nabaviti ta krila za prskalicu,i to bi bilo to ,ja sam nju platio 100 evropljana,lik je trazio 140,i uzesmo je za 100.neznam samo kako da napravim sajbu za kardan posto je bio na hondi 420 a moja je 620 pa je samim tim i kardan veci,pa sad imam maloproblema sa tim.i tako...inace je sve ok :D :D
 
Svaka čast @Robi ti tom svojoj Hondi ne daš da odmori, svaka čast samo tako, primer prave iskoristenosti mašine ! ::namigivanje::
 
Epa momci hvala. :D to je najbolja reklama za masinu kad se vozi uvek. :D
tako da se samo tako i isplati kad masina ima posla preko cele godine,zar ne?a ne samo u sezoni obrade basta :D :D :D.nadam se ako ce jednog dana doci do prodaje da ce se dobiti dobra lova,mada to nece doci skoro hehe :D
 
Upravo tako, zato sam i rekao da si ti pravi primer kako treba iskoristiti mašinu, znaš da je popraviš pa da li ti treba još nešto, naravno osim mnogo posla :D
 
e momci ima jedan problem,moj drug ima 506-icu ima problema sa paljenjem,jesena smo mu dovlacili persun sa njive i tad je poceo da stuca i kao stigli smo kuci,ali kako a je ugasio vise nije davao znake zivota,pa sad ga je dovatio u ruke pa mu je promenio,platinsko dugme,kondenzator,bombinu,i neke elemente,mislim da je diznu menjao,i iglicu za gas.i kabel za svecicu,e sad ima problem varnicu ima,a benzin nepovlaci u cilindar,kod karburatora benzin preliva,a do svecice nestize.sta bi moglo da se uradi?pitam se posto mi nije jasno sta bi moglo biti problem?nego jer je mozda u pitanju karter onaj srafic koji kada se odvrne izcuri visak ulja koji neuspe da sagori?
neznamo sta da radimo sa njim?a prolecni radivu su na vratima :D :D :D hvala unapred
 
dejan 351 je napisao(la):
ja sipam sinteticko,menjam na 100 rs,imam lda 510 na frezi i lda 820 na Tomo Vinkovic

Koje ulje koristiš (sintetiku), nisam neki stručnjak po pitanju ulja ali se plašim da nije retko, a 509 je vazdušar pa ima veću radnu temp. od vodeno hladjehih motora, ne bi da nešto sjbm. Ja sipam SAE30! Koliko dugo koristiš sintetiku u svojim motorima, nadam se da ga ne troše, jesi li ispirao motor pri prelasku na sintetiku?
 
ne znam tacno,5-6 sezona kad sam dobio savet od majstora koji je lda motore "specijalizovao",inace i lda 510 i lda 820 su vazdusari,tako da je stvar proverena.Nisam ispirao motore(mada nije lose),samo sam ih onako zagrejane ispustio ulje i sacekao da se sve iscedi.Potrosnja ulja zavisi od mnogo cega(stanje cilindra,klipa,karika..)
Ja sam na Lda 820 zimus promenio karike(a to su prve od 1982.),a na 510 nisam i na svakih 10-12 rs dolijem 100tinak grama ulja,a ubijem sa valpadanom 70-80rs i sa Tomom nesto preko 100,tako da jedno drugo cuva,pozdrav!!!
 
Ako možeš potraži koje si ulje sipao da pokušam i ja, pretpostavljem da je neka sintetika za dizelaše?
 
Nisam strucan za taj kultpivator , ali moze biti da je ono crevo koje se nalazi izmedju cilindra i karba koje ima vecina 2T motora.

Mozda se probusilo , uvlaci vazduh i curi gorivo . Proveri ovo jer si napisao da je cackano oko karba.
 
Nazad
Vrh