Uputstvo za podnošenje zahteva za povrat akcize za gorivo

Све је на нис. Није толика површина да је ишла из лимита.
 
Све је на нис.
Odete na bilo koju NIS-ovu pumpu i zamolite ih da vam pokužu koliko je upisano Hektara u sistemu za vaš Broj Poljoprivrednog Gazdinstva (Ako je isto kao u vašem eRPG-u onda 👍, ako nije onda uradite sledeće i vidite šta se dešava)

Kontakt podaci


infofoto-1024x682.jpeg



Kontakt telefoni

011/30-20-100
011/30-20-101
011/30-20-118
0800 106 107

Pozvati svakog radnog dana od 07:30 do 15:30 časova



E-mail adrese

uap.callcentar@minpolj.gov.rs
uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs
office@minpolj.gov.rs

Uprava za agrarna plaćanja

https://uap.gov.rs/#kontakt

Zvanična veb prezentacija eAgrar-a​

https://eagrar.gov.rs

(Skrolujte dok ne dođete do Budimo u kontaktu, u tekstu poruke napišite BPG, JMBG i vaš broj mobilnog telefona).
 
Zamolio bi nekog od kolega za odgovor da ne citam celu temu unazad...
Predao sam sve racune i poslao za povrat akcize,stiglo mi je i resenje u e- sanduce da mi se usvaja zahtev i prihvatio sam resenje ..
KOJA JE DALJE PROCEDURA ??JEL SADA IDE ONO DA STIGNE U SANDUCE DA SE ODBIJA ZALBA ILI STA??
 
Zamolio bi nekog od kolega za odgovor da ne citam celu temu unazad...
Predao sam sve racune i poslao za povrat akcize,stiglo mi je i resenje u e- sanduce da mi se usvaja zahtev i prihvatio sam resenje ..
KOJA JE DALJE PROCEDURA ??JEL SADA IDE ONO DA STIGNE U SANDUCE DA SE ODBIJA ZALBA ILI STA??
Način odustanka od žalbe na dobijeno rešenje u eSanduče
(Refakcija)
eRPG-eAgrar



Odgovori se nalaze u ovoj temi​
 
Srdjane,kome se obratiti ako posle 2 meseca ne stigne rešenje za refakciju?
Zvao sam eAgrar,kažu da nemaju uvid za to!
Pisao sam na mail uap.refakcija@minpolj.gov.rs i nema odgovora 8 dana!
Kontakt podaci


infofoto-1024x682.jpeg



Kontakt telefoni

011/30 20 100
011/30 20 101
011/30 20 118
011/260 79 60
011/260 79 61

💬 Pozvati svakog radnog dana od 07:30 do 15:30 časova


E-mail adrese

uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs
office@minpolj.gov.rs

Uprava za agrarna plaćanja

https://uap.gov.rs/#kontakt
 
Iz uap.gov.rs su me uputili na uap.kontaktcentar.A oni dalje na uap.refakcija od kojih nema odgovora.
Takodje i ovi sa brojeva telefona su me uputili na uap.refakcija.
 
Poslednja izmena:
Koliko u proseki treba vremena da se pojavi racun na eagrar-u ?

I da napisem jos, karticu nisam koristio od decembra prosle godine do danas, i aktivna je...
 
Poslednja izmena:
Поднео сам 5 захтева за рефакцију, све истог дана. Пре неколико дана сам добио решење (једно) да је усвојено. Међутим, пише 4 пута исто - да је прихваћено а у образложењу пише које парцеле и колико горива на њима је прихваћено - то је само један захтев. Остала 4 нема. Нисам мејл контакт центру па су ме упутили да пишем на рефакције али нема одговора.
 
Отац точио нафту у трактор преко, агро картице и није приложио бр газдинства оће ли ти рачуни бити видљиви на газдинству за рефакцију?
 
Поднео сам 5 захтева за рефакцију, све истог дана. Пре неколико дана сам добио решење (једно) да је усвојено. Међутим, пише 4 пута исто - да је прихваћено а у образложењу пише које парцеле и колико горива на њима је прихваћено - то је само један захтев. Остала 4 нема. Нисам мејл контакт центру па су ме упутили да пишем на рефакције али нема одговора.
A zašto nisi objedinio sve na jedan zahtev, čemu 5 zahteva?
 
Отац точио нафту у трактор преко, агро картице и није приложио бр газдинства оће ли ти рачуни бити видљиви на газдинству за рефакцију?
Naznačeno je u pravilniku da svaki Fiskalnii isečak (Račun) mora da sadrži Broj Poljoprivrednog Gazdinstva ili Jedinstveni Matični Broj Građana.

Znači odgovor je Ne❕❗

 
Nazad
Vrh