vakcinacija kunića - samostalno!

Ja nikada nisam vakcinisao kunice....Najbolja vakcina im je planinsko seno,sadrzi sve moguce lekovite trave.Kupujem od coveka sa Tare,verujte mi mirise kao caj od mente a jedu ga kao ludi.:sreca::ppozdrav:
 
Razlicita nam je klima drugar.Kod mene se komarci pojave jednom u 10 godina.Razlog tome je sto je planina Tara na svega 2km vazdusne linije od Bajine Baste,tako da i u avgustu mesecu veceri budu hladnjikave i mora da se malo bolje obuces.
 
Ti poranio,ja moje obicno krajem aprila pocetak maja.
Nisam drugar ja uvek tako kraj marta pocetak aprila i miran sam. A ti radi kako hoces ali u maju ti je vec dosta kasno treba im 20 30 dana dog izgrade imunitet pa je vec pocetak juna a u nekim godinama kad kampujemo za prvi maj pored vode u sumi vec napadaju komarci.

- - - - - - - - - -

Ja nikada nisam vakcinisao kunice....Najbolja vakcina im je planinsko seno,sadrzi sve moguce lekovite trave.Kupujem od coveka sa Tare,verujte mi mirise kao caj od mente a jedu ga kao ludi.:sreca::ppozdrav:

Nema veze ovo sa planinskom trvom i ona ti nece nista pomoci koliko got da je lekovita, izgleda da ti nikad nisi imao problem sa mixomatozom ja ti od sveg srca zelim da tako i ostane ali ako nedaj boze budes morao da spalis sve kunice i kaveze i da cekas par godina pa da krenes iz nule drugaciju pesmu ces da pevas. I zato je bolje spreciti nego leciti ! :ppozdrav:
 
Pozdrav svima!
Samo da napomenem da komarci nisu jedini prenosnici miksomatoze.
Mogu biti buve,usi,krpelji pa i sam covek naravno ako je bio u direktnom kontaktu sa obolelom jedinkom.
Leka nema za miksomatozu jedino preventivna vakcinacija a vi sad razmislite malo!
Toliko od mene :ppozdrav:
 
Ubre baste nabrajali svakojaki insekata,jos moguci prenosilac i covek ,zarazeni kunic ,voda,hrana u previse ja taman spremi protiv komaraca kad ono bas nista bez preventivnog vakcinacije izgleda:sta:
 
Pozdrav svima!
Samo da napomenem da komarci nisu jedini prenosnici miksomatoze.
Mogu biti buve,usi,krpelji pa i sam covek naravno ako je bio u direktnom kontaktu sa obolelom jedinkom.
Leka nema za miksomatozu jedino preventivna vakcinacija a vi sad razmislite malo!
Toliko od mene :ppozdrav:

Covek prenosilac ne bi se slozio kolega sa vama
 
Verovatno misli da ako covek dodje u kontakt sa zarazenim jedinkama da moze da prenese i na druge kunice preko direktnog kontakta.
 
Bila bih veoma zahvalna kada bi mi pomogli da dodjem do vakcine za kunice...Molimvas za pomoc na pp
 
Evo tih pozutelog stranice knjige Antun Gjurica izdat davne 1985-god a mi starimo sa knjigom zajedno tako je to bilo pre( sad kozna vremena se menjaju mozda???)
 
Sto na pp neka se kaze javno nije mi jasno zasto to nemoze kad je jedna od najbitnih informacija gde moze da se nadju vakcine.
Nisam tebe poni izdvojio nego se odnosi na sve clanove koji poseduju ovu infomaciju.
 
Nazad
Vrh