ZMAJ kombajni

Ja sam uradio sa brodskim podom ali se posle tri godine izvitoperile, sad bi nešto trajnije pošto krećem da ga sredjujem komplet.
 
Onda uzmi profilnu cev ili okruglu cev, zaseci brusilicom gde će upasti pikap prsti i to zavari za gornju cev s tim da između moraš staviti odstojnik. Ili napravi kao na novom tipu hedera tj od lima.
 
Iskreno ja bi heder od neceg drugog po meni zmajev heder je los
Sve sam prepravljao, klizace donje, pogon kose shumaher kosa i prsti, spirala od DF, vitla razredio prste i cevi umesto dasaka

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Koju kombinaciju lancanika idete sa Zmajem 142 i pogonom bubnja preko lanca u psenici i jecmu? Jesenas sam pogon prebacio na lanac zbog kukuruza a sad mi se nesto i ne mili da vracam na kais.
 
Imas verovatno 19 zuba lancanik na osovini bitera,taj lancanik ne pipas vise nikad.Za psenicu na osovini bubnja isto nabacis od 19 zuba i ide to dobro,ne kazem,ima neka sorta se desi da se teze izvrsava pa mora malo stegnuti jace korpu,ali uglavnom nema problema,ja tako vrsim psenicu 6 sezona.
Neko kaze da se moze napraviti lancanik sa manje od 19 zuba,tj kao onaj spaner sto je,nzm koliko bese on ima zuba ....onda bi sigurno bilo jos bolje.
 
A kad radis kukuruz ,pa i suncokret,moras skidati taj lancanik i nabacivati od 19 zuba da bi dovoljno smanjio obrtaje.
Taj lancanik na biteru ima ceo dan posla da se promeni zbog elevatora povratne mase.
 
Sad mi je na biteru 22 zuba i bas zbog tog elevatora ne bi gore nista pipao. Samo bi promenio gonjeni lancanik i skratio lanac. Kukuruz sam radio sa 22-52 soju sa 22-34.
 
Nazad
Vrh