Čerupanje tovljenih brojlera

mario2p je napisao(la):
dali mi tko može poštom poslat na kučnu adresu gumene prstiče za čerupaljku piliča jer u hrvatskoj su pre skupi?
Prijatelj foruma


Poruke: 150
Lokacija: Glibovac

Odg: Čerupanje tovljenih brojlera
« Odgovor #66 poslato: 15.01.2011, 22:53 »

--------------------------------------------------------------------------------

Meni je pre par dana stigao mejl u kome neki proizvodjac gumenih proizvoda nudi gumene prste.

Iz proizvodnog programa naše firme izdvajamo:
Gumeni prst za čerupanje pilića
Za dalje informacije pozovite nas na
011/2562052 ili 064/1313522

Cena koju sam bas danas video na vasaru u Palanci bi trebala biti do 20din a

Mario evo ti info koji je izbacio Robins.Upotrebi ga
 
Gumene prste planiram da narucim od:

Lazic Milenko
Djure Jaksica 7
Indjija - Radnja "Polet"

Nije reklama,nego sam postavio informacije,zato sto me zanima jel uzimao neko gumene prste kod tog coveka i da li su kvalitetni ili ne?
Jedan covek kod koga sam bio da mi pokaze cerupaljku kako funkcionise,uzeo je gumene prste na vasaru kod nas pre 2 godine i jos uvek mu traju,popucalo je oko 10-ak komada samo...
Cena 18 dinara na vecu kolicinu,dakle od 100 komada pa navise.
Meni bi taman trebalo jedno 150 da uzmem da imam i u rezervi ako slucajno nekad pukne neki.
Mada,sto se tice razmaka,da li bi bilo bolje sto gusce staviti prste sa strane?
Recimo umesto 10cm razmaka,da bude jedno 7cm ?
 
Ja sam kupio u Rumi na vašaru od vlasnika te radnje koja se zove Polet a on Milenko. Prsti su dobri i mislim da se nećeš pokajati ako od njega uzmeš jer mi je on garantovao da su dobri i da nepucaju. A mislim da su koštali 18 dinara po komadu na veću količinu, tj. 150.
 
Pozdrav svima

Posto nisam iz Srbije da li mi neko moze nabaviti broj telefona od radnje "Polet" iz Indjije.
Unaprijed hvala.
 
mladen_m je napisao(la):
Pozdrav svima

Posto nisam iz Srbije da li mi neko moze nabaviti broj telefona od radnje "Polet" iz Indjije.
Unaprijed hvala.

Može telefon, ali predhodno da nam s e predstaviš u Caffe-u, kao što to svi čine!!

Iako se ne predstaviš, evo telefona!!!

Milenko Lazić, Indjija

tel. +381-22-556-403

:ppozdrav:
 
Danas sam popricao sa Milenkom,rekao mi je da 10 godina proizvodi prste i da garantuje za kvalitet.
Porucio sam 150 komada,komad 18 dinara posto je veca kolicina u pitanju.

A sto se tice razmaka,prvo cu izbusiti razmak u istom redu izmedju prstiju na 10cm,a ako ne bude cerupalo dobro,onda cu izmedju jos dodati po 1 gumeni prst.
 
bojanh66 je napisao(la):
U fazi sam zavrsavanja cerupaljke,napravili smo cale i ja od bubnja ves masine.

Imam 2 pitanja.

1. da li je 10cm razmaka dovoljno da bude od reda do reda i od prsta do prsta u istom redu ili treba drugacije rastojanje ?

2.koliko mi treba gumenih prstiju,treba veceras da zovem coveka pa da mi to sutra posalje,a ne znam koliko da uzmem?
moja čerupaljka je isto napravljena od bubnja veš mašine razmak u redu 8cm i između redova isto 8cm u tri rede
utrošio tačno 100 prstiju i radi odlično ne lomi i nije plavo meso pileta
 
Gumeni prsti nisu skupi a od viska glava ne boli. Koliko mi je poznato razmak izmedju prstiju kod ovih mojih komsija je 75mm ( i izmedju redova je isti). Pazite samo da najnizi red prstiju na buretu bude za oko 30 mm nizi od vrhova vertikalnih prstiju na ploci. Vrhovi tih prstiju moraju da se skrate za 20mm. Ovo sam objasnio vec u temi Uradi sam pa da se ne ponavljam a radi se da ne bi propadale noge i da se pilici ne cepaju.
 
nemam adresu ali zvao sam ih.ne mogu nam poslat u rh,kažu da je problem granica.ali svakog 15. u mjesecu budu na vašaru u Šidu,pa razišljam da ovaj mjesec odem do Šida.nije mi preko svijeta..za 100 komada traži nekih 20 eurića.ako hoćeš javi pa će mo se dogovoriti.. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1296459093[/time]
_________________________________________________
usput i adresa ti piše malo gore višlje...
 
Čut čemo se prije petnaestog. možda tko moj bude išo u srbiju. www adresu a ne kučnu tražim.
 
Juce sam isprobao surac i cerupaljku na svojim pilicima i rade extra,ponekad zaglavi nogu ili polomi krilo,ali nema veze,na 60 pilica mozda je polomilo krilo na 4-5 komada.

Nego,zanima me kako se krece cena usluznog ciscenja pilica u vasem kraju i jel ide po kilazi ili po komadu?

Ja sam mislio da krenem sa 50 dinara po komadu da radim usluge,jedan drugi lik radi sa 55 dinara.
 
bojanh66 je napisao(la):
Juce sam isprobao surac i cerupaljku na svojim pilicima i rade extra,ponekad zaglavi nogu ili polomi krilo,ali nema veze,na 60 pilica mozda je polomilo krilo na 4-5 komada.
:nono: Ne bi smelo to da se dešava. Verovatno ti je veliki razmak između dna i strane.A što se tiče cene uslužnog čišćenja kod nas je ja mislim 30 - 40 din.
 
Jeste,malo je veci razmak izmedju donje ploce i bubnja,ali tako je to...nismo nista skracivali tu,odnosno nismo skracivali donju rotirajucu plocu,kakva je bila,takvu smo je namontirali.
 
Probacemo pa cemo videti kako ide :)
E sad jedno pitanje za ljude koji duze vreme koriste cerupaljku:

Da li pre nego sto ubacite pile u cerupaljku secete noge ili pustite da se pile malo provrti pa tek onda odsecete noge?

Kako je bolje raditi?

Moj cale je od samog pocetka uvek ubacivao celo pile u cerupaljku,mada bih ja uvek prvo odsekao noge da ne zaglavljuje u cerupaljci.


Jos nesto:
posto ne mogu sam da radim taj posao,treba mi radnica i nasao sam radnicu,ali ne znam kako da je placam.
da li procenat ukupne zarade ili po satu recimo ?
da li je u redu dati 20% ukupne dnevne zarade?
naprimer ako odradim 100 pilica po 50 dinara,to je 5000 dinara,radnici ide 1000 dinara.
ne znam jel to ok ili drugaciji dogovor da pravimo?
 
Ja kad ošurim pile stavim ga u čerupaljku i ne vadim dok ne bude gotovo, posle na stolu odsecam noge i dalje se čisti. A što se tiče radnice naj bolje je da odradiš :bravo: ili da platiš po satu koliko je satnica kod vas.
 
Nazad
Vrh