Šećerna repa 2023

Ćurčiću svaka cast...kao i sve ostalo ne prepoznajemo nista valjano....na kraju zavrsicete u inostranstvu.......kao i ostali kadar a mi cemo da ostanemo da se mazemo sa govnima
 
Ovde u Zr vade ljudima repu dok su prebiraci na parceli u 16h staje vadjenje. Ljudi sa ugovorima i bez ugovora ,su ocajni. Samo oni iz prvih dana kamapanje su zadovoljni i jedan kolega koji je poceo setvu 28 aprila pa mu je repa ostala zdrava Njemu su skoro sve i izvadili.. Svima malo zapocnu vadjenje pa predju na drugog pa tako u krug. Sreca pa je palo onih 60l pre mesec dana pa se repa nekako i spasla. Repe trule ima zavisno od parcele do parcele, vise i manje ,zavisi kaze drug i od sorte.Retke su zdrave, te koje su zdrave prinos od 9-10vagona i prelepo izgledaju.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Mlad sam, pa ucim. Najgori su stari reparosi sto sve znaju, a jos gori oni koji su 2-3 godine bili u repi i sad sve radili na svoju ruku u vlaznoj godini.
Najbolje su prosli ljudi koji su prvi put sejali i slusali.
 
Naravno da ima do mene.
Imali smo nas 4 iz sela i ovako je radjeno.
1 2x teska drljaca
2 1x teska drugi put laka Rau
3 1 spremac 2 prohod laka rau.
Sta mislis koji je imao najtruliju?
Drugi faktor cikade prskane jedno 4x insekticid isao.
 
Mislim da je samo ovo zadnje presudno sa cikadama..prskanje

Ja sam primetio da ima više trule pored strnjšta.
 
Има неколико камара по атару. Ова је најсвежија.
4786b4bd6638cc70cb6c2b2456f0b0ee.jpg
 
Hajde sad, ali iskreno, napišite koliko su Adaševci i Debeljača imali padavina ove proizvodne sezone?

To je po meni u celoj priči najvažniji podatak.

Ne kažem da nemaju uticaja i mnogi drugi faktori, ali ako je repa u kondiciji i snabdevena vlagom sve lakše izdržava.

Lično sam zadovoljan rezultatom u ovako klimatskii i po mnogo čemu drugom teškoj godini.
Bečejski atar je teško pogodjen sušom i nedostatkom padavina već godinama, i to je činjenica bez ikakvog preterivanja. Ovog leta ih je ipak bilo ali samo na "kašičicu". Smenjivali su se periodi suše i kratkotrajnog olakšanja nakon kiše čiji se efekat brzo gubio zbog ogromnog deficita. Ali ipak je te padavine repa uspela da dočeka i iskoristi.
Prskano 5 tretmana protiv cerkospore, i do vadjenja sačuvana lisna masa. Prvi oko 20. Juna.
Krajem leta se intezivirao napad miševa što je dobrim delom dovelo do propadanja i truljenja manjeg broja biljaka. Pre vadjenja su ručno izbačene iz reda.

Na posletku je ostvaren rezultat 4,2 vagona plative repe po jutru , sa 16,2 digestije i 10,1 nečistoće.
 
Hajde sad, ali iskreno, napišite koliko su Adaševci i Debeljača imali padavina ove proizvodne sezone?

To je po meni u
Ako moze pojasnjenje za nas koji se ne razumemo,zbog cega mislis da obrada zemljista utice na trulez repe ?.
@North ARMY
Prosto, to je biljka koja raste u zemlji.
Ne voli zbijeno, ne voli disk sejalicu i svasta nesto ne voli.
@smilad na njivi preko puta je bio kukuriz 5t/kj.
Na 700-800m kolega je imao oko 2.8/kj l, drugi je imao oko 3.9/kj na slicnim dobrim zemljama sve oko sela, treci na beloj zemlji jos nije zavrsio.
 
hm, ne voli zbijeno?!
nakon toliko prohoda u proljeće odnosno prije sjetve to tlo je poprilično 'zbijeno' i još ako je 'pepeo' priprema kiša ga je dodatno sabila..

u okolici mene prinosi od 2-3t po jutru...dok npr kolega u Baranji mi imao ove godine prosjek preko 5t po jutru i digestija 17+, također i kod njega najbolji prinos otkad ju sije
 
Nazad
Vrh