Šta ste radili danas u plasteniku?

nikako ceo dans se skida sneg sa plastenika i vise nam gde jedino ostaje da se molimo bogu....
 
Pozdrav kolege.Skidanje i odgrtanje snega je u nasim rukama jest da je malo preteralo al ajd, a sta ako uvedu restrikcije struje, kad to pomislim odmah me zaboli glava.
 
meni juce pao jedan plastenik letos vetar pokidao na drugom najlon ,a treci sam uspeo da sacuvam
 
Danas lopatanje i lozenje kao i ovih dana. Dva plastenika grejem i tamo je OK, a u negrejanom mi je sva salata zaledjena.
attachment.php
 
Danas lopatanje i lozenje kao i ovih dana. Dva plastenika grejem i tamo je OK, a u negrejanom mi je sva salata zaledjena.
attachment.php
I sta sad jel se salata moze oporaviti posle zamrzavanja ja sam prosle godine sadio salatu i sva je bila smrzla daba dupla folija i kad je otoplilo pocela da truli , zato ove godine nisam ni hteo da je sadim
 
Kako ste prošli sa snegom na kraju?
Kod mene u kokolini je dosta palo, i moj :( Jbg, čistiš, čistiš i u toku noći bum... Šta reći, pojeo sam se...
 
e ja danas u plasteniku probo da izvadim kultivator iz njega pošto se srušio a u njemu je bio kultivator al zasad operacija bezuspešna pošto neznam gde sa snegom moram sačekati još koji dan dase otopi i danas stizu cevi za drugi plastenik koji kad bude gotov slikaću jer me ovaj najediooo opasno sad planiram da radim duple lukove pa da vidim dalće pasti
 
redovan obilazak useva setva kazanove i maratona za baštensku prodaju i provetravanje koliko se može.
sutra počinje okopavanje salate jer nije na foliji a mišjakinja piči ko luda.
 
e ja danas u plasteniku probo da izvadim kultivator iz njega pošto se srušio a u njemu je bio kultivator al zasad operacija bezuspešna pošto neznam gde sa snegom moram sačekati još koji dan dase otopi i danas stizu cevi za drugi plastenik koji kad bude gotov slikaću jer me ovaj najediooo opasno sad planiram da radim duple lukove pa da vidim dalće pasti
skal, ovaj plastenik je mogao izdržati još ovoliko snijega bez ijednog skidanja snijega, iznenadio me koliko je stabilan mada sam pristalica i dupli lukova ali samo zavisi od koji cijevi.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Kupio sam.I planiram ovako spoljasnji luk 3/4cola a unutrašnji luk 1/2 sa debljinom zida 2mm mislim da će biti dosta jedino moram smisliti kako uraditi mašinu za savijanje pošto nemam a jedan majstor oće 3eu po jednom juku pami ti skupo
 
@Skal
Prvu mozes 3/4 drugi luk mozes od 10-ke,ruske jeftinjije ti je za razliku od 1/2,izvari zmiju od 6 armature,takvi su moji i ne zali se za sada,sto se tice masine za savijanje jako je prosta meni su isto trazili cak i vise ali sam odlucio da za male pare i malo truda napravim sebi masinu koja je jako prosta i sa kojom sam napravio jos tri plastenika a moze jos dosta,sliku sam hteo da postavim imam je slikanu ali kako su ovo na forumu izmenjali ne mogu da se snadjem nigde ne pise za ubacivanje slike.Ako budem uspeo postavicu je,uglavnom je prosto sastoji se od tri valjka pricvrscenu za neku sinu ili kutiju minimum 10cm sirine,razmak izmedju krajnjih valkova je oko 50-60cm u sredini je ubacen treci koji se pomera preko navoja napred ili nazad.Ako nisivideo nigde tesko da ces razumeti potrudicu se da postavim sliku.
 
ja sam već cevi kupio 1/2 cola su 500din komad a 3/4 680 pami nedeluje skupo jer ja radim samo rasad u plasteniku i sve ostalo na otvorenom tako dami on je u upotrebi samo od marta do kraja maja .Oću da uradim malo jači jer planiram da lagerujem u njemu kukuruz od novembra pa tamo do marta dok mi netreba za rasad jer ovi sa lagerom zezaju tako da bimi on koristio za više namena pa zbog toga planiram jaču konstrukciju kao neku mini halu plastenik
 
Svi plastenici su preživjeli.Grijanje u plasteniku i skidanje snijega mora da bude redovno i danju i noću.
 
Nazad
Vrh