Štetni insekti na malinjaku

Ljudi jel ovo grinja ili vas pomagajte ili ode ceo malinjak?!Jako su sitne ali se vide golim okom.
 
To ti je vas, grinju ne mozes da vidis golim okom. Ali se pojavila nenormalno imam je i ja.[/QUOTE]


Jesi prskao necim,ima li koristi?
 
Jesi siguran prijatelju da su vasi a ne grinje posto mi predlazes insekticid?

Ajd ovako, ne znam sta si do sada radio od zastite i da li je malinjak u berbi ili ne, ja posle berbe radim kombinaciju abastate+fobos+nu film ili abastate+tonus+nu film i dodajem fungicid akord i sa tim prelazim posle berbe i nestavljam tada nikakvu prihranu. Ponekad uz akord dodajem i mankogal a to cu uraditi i sada jer ima malo ostecenja lista sto od smotavca i gusenica ali nista zabrinjavajuce a mankogal povoljno utice na oporavak biljke u stresnim situacijama a posto neidem prihranu tada niti aminokiseline mankogal mu tu dodje kao lekic za prehladu.
 
Ajd ovako, ne znam sta si do sada radio od zastite i da li je malinjak u berbi ili ne, ja posle berbe radim kombinaciju abastate+fobos+nu film ili abastate+tonus+nu film i dodajem fungicid akord i sa tim prelazim posle berbe i nestavljam tada nikakvu prihranu. Ponekad uz akord dodajem i mankogal a to cu uraditi i sada jer ima malo ostecenja lista sto od smotavca i gusenica ali nista zabrinjavajuce a mankogal povoljno utice na oporavak biljke u stresnim situacijama a posto neidem prihranu tada niti aminokiseline mankogal mu tu dodje kao lekic za prehladu.
Polana je u pitanju i berba je tek pocela mada kod ce kod mene jos malo da kasni zbog posledice grada.Poslednje od zastite signum i kvardis a pre toga afinex.Za grinje nista preventivno jer ih nisam imao prosle godine pa sam mislio da ce me zaobici i ove.Pre 4 dana po preporuci "zastitara" preso sa Ortus 5 SC ali i dalje se vide insekti sa slike koje sam postavio.
 
Polana je u pitanju i berba je tek pocela mada kod ce kod mene jos malo da kasni zbog posledice grada.Poslednje od zastite signum i kvardis a pre toga afinex.Za grinje nista preventivno jer ih nisam imao prosle godine pa sam mislio da ce me zaobici i ove.Pre 4 dana po preporuci "zastitara" preso sa Ortus 5 SC ali i dalje se vide insekti sa slike koje sam postavio.

Onda ti moja kombinacija nije od koristi zbog karence preparata zato se i koristi posle berbe. Cudi me da su ti preporucili Ortus kada mu je karenca jako velika. Npr u visnjama koristim Decis 7dana pred berbu ili bilo sta na bazi deltametrina jer mu je karenca kratka. Mozes probati sa koprivom jer su iskustva pozitivna u resavanju vasi tokom berbe
 
Onda ti moja kombinacija nije od koristi zbog karence preparata zato se i koristi posle berbe.
Zrtvovacu prvu berbu od 15-ak dana da bi spasio malinjak a berbe ce biti do novembra.Koju kombinaciju preparata koristiti odjednom(ili u par dana) a da se uniste svi stadijumi grinja ili bar delimicno ublaze posledice.Uzeo danas Abastate ali je samo odrasle jedinke.Imam preporuku za Uranus a da li sme sa Abastateom zajedno ili mora posebno.Na ambalazi za Ortus pise za malinu 7 dana.
 
Ali ti nemas problem sa grinjama vec sa vasima ili ja nevidim bas dobro na onoj slici. Uranus se mesa sa Abastateom i Fobosom bas iz razloga je je ciljani akaricid za grinje i zbog pokrivanja svih razvojnih stadijuma. Dodati i NU film.
 
Poslednja izmena:
Ali ti nemas problem sa grinjama vec sa vasima ili ja nevidim bas dobro na onoj slici. Uranus se mesa sa Abastateom i Fobosom bas iz razloga je je ciljani akaricid za grinje i zbog pokrivanja svih razvojnih stadijuma. Dodati i NU film.


Koja je karenca za fobos,nema da pise za malinu?
 
Kako ja gledam na to tamo gde striktno nepise, ako je abastate naveden za malinu, jabuku, krusku, jagodu i karenca 14 dana onda kod preparata gde malina nije navedena gledam grupu za koju jeste, za fobos je naveden da je za jabuku, krusku itd karenca 28 dana i onda to smatram da je i za malinu sto opet nemora da znaci al' ja tako gledam jer u toku berbe apsolutno nista nekoristim od hemije a ovo upotrebljavam posle berbe. Kod nas nije bas dobro pokriveno sa preporukama za zastitu jesenjih sorti sa dugackom berbom i to je bolje kontaktirati ljude koji se bave tom vrstom jer sigurno imaju vise iskustva i preporuka kad i sa cim tretirati. Nama gde berba traje 25-35 dana je relativno lako i veci je izbor preparata koje mozemo upotrebiti u odredjenim fenofazama razvoja biljke dok kod vas period od 3+ meseca berbe je jako suzen izbor preparata a opet dugacak period za moguce probleme sto sa stetocinama sto sa gljivicnim oboljenjima. Zeznuto jeste al' sigurno nije neresivo.
 
6d1da315ca8491b72a6d5815d8d621b1.jpg
001bcc1ebe2e3b10528e161d1867bbf6.jpg
bf95e828c25b4c30f2c139ea2620ea22.jpg


Polomljeno stablo,ja uzmem presek grancice i unutra ovi crvici.
Sta je ovo i cime prskati?
 
Pošto ne mogu da otvorim novu temu pišem ovde pa moderator neka premesti ili otvori.
Da li se i kod vas pojavili buljuci nekih ptica , liče na kosića- nisu čvorci , a jedu sve živo što ima, i maline ,kupine, šljve ,paradajz SVE !!!!
Ne boje se ničega i nikoga !!!
Ima li kakvog rešenja - otrov ili nešto drugo...
 
Poslednja izmena:
У биодинамичкој пољопривредној производњи против вашљивости се користи раствор воде и млека.На литар воде додаје се 2 деци млека и добро промеша да се сједини,сипа у прскалицу и прска са наличја листова .Ова мера се спроводи у рано јутро и до вечери би требало да се види резултат.
 
zadebljanje na lastarima

Zadebljanje pri dnu lastara, na nekim mestima je još izraženije. Po onome što sam pročitao tako izgleda napad prstenara. Kakva su vaša iskustva sa ovim, jel sleduje obavezno sušenje ili može i da preživi. Ako budem rezao pa otići će skoro sav malinjak. Posadjena je ovog proleća pa mi čudno odakle se pojavilo. Jedino sa sadnicama.
IMG]http://i67.tinypic.com/34o6hqa.jpg[/

- - - - - - - - - -

http://tinypic.com/view.php?pic=34o6hqa&s=9

- - - - - - - - - -

34o6hqa.jpg
 
Pošto ne mogu da otvorim novu temu pišem ovde pa moderator neka premesti ili otvori.
Da li se i kod vas pojavili buljuci nekih ptica , liče na kosića- nisu čvorci , a jedu sve živo što ima, i maline ,kupine, šljve ,paradajz SVE !!!!
Ne boje se ničega i nikoga !!!
Ima li kakvog rešenja - otrov ili nešto drugo...

Jel ima negde gde bi te ptice mogle da piju vodu. Možda su žedne pa ih treba napojiti. Ako su gladne treba ih nahraniti....
 
Nazad
Vrh