Aparat za mužu krava, kako da se odabere dobar

misliš da ćeš dobiti bolji stroj uzmeš ovu za 350 i još rezervnu pumpu za 100 i boli te uvo
 
Propademi juce pokusaj dogovora sa Novakovic3M sve moze samonemoze da se odredi isporuka , odgovarajucu kantu ce imati mozda za 10 dana a mozda i za 10 godina , i jednostavno nisam zeleo sa takvima da poslujem iako sam imao veliku zelju da kupim od Srpskog proizvodjaca .
Molim za predlog , kog proizvodjaca novih sistema a da budu oko 500e
Uzmeš Tursku i rešio si problem
 
zoli koju ti tursku imas i od koga si kupio ,kako si zadovoljan sa njom , koko si zadovoljan sa sabirnikom mleka i muznim casama , i muznim gumama

Ja sam uzeo od ovih iz Ade,1kanta od 40l a muze 2 krave
Radi bez problema.Ne bih ti preporučio da ne znam kako radi.ja uvek pišem iz mog iskustva.Prošla je godina bez ijednog problema.
Imam i SAC-ovu muznu jedinicu sa severovom pumpom (polovnu sam je kupio i dao 400E a sad bih je prodao za 300 i dodam još 200 i eto nova.SAC.ov sabirnik i sisne gume su skupi ko otrov.)
 
Diva muzilice cena 250 evra na oglasu sam nasao... Ima li neko iskustva sa tom vrstom muzilica???
 
westfalija 10-ka, radila negdje na zapadu od polovine 70-tih , nije baba muzla:) , kod mene vec 10-tak godina, kad sam je kupio promjenio lezajeve na pumpi (FAG) i semeringe na motoru samo podmazao lezajeve , koji su kao novi, inace zanimljivo da su MADE IN USSR , a elektro motor zapadni.

Radi bez problema, relativno tiha, mislim da je ova verzija 390l/min a ako se stavi veci motor moze biti 460l/min. Pumpa unutra kao nova kad sam ju otvarao da promijenim lezajeve, krilca su dvodjelna svako, i vakum regulator nema oscilacija. Vakum cijevi moraju biti min 5/4 cola i radi nekoliko kanti bez da se vidi na satu bilo kakve oscilacije u vakumu.

- - - - - - - - - -

Vjeruj mi da ima govorim iz ličnog iskustva jel mi se dogodila ista stvar kao i tebi stroj radio odlično vakum sam mogao podesiti koliko želim i zariba ležaj ja rastavim i promjenim i nema vie vakuma da ga jebeš ,pločice ko nove al reko nema šta drugo biti i kupim druge stavi kad opet ne valja na sve sranje serviser otišao u bjelovar na sajam i ja šta ću odem i kupim drugi aparat .kad se majstor vratio odem ja i kažem šta sam radio kaže donesi stroj i 20 e i dođi za sat po njega kad sam se vratio stroj na stolu radi i vakum stoji na 5 .onda mi je objasnio o čemu se radi ali nije teo reći kako se naredi

Ja cu ti reci besplatno , moras centrirati rotor aksijalno, znaci skines remenicu i okreces rukom , tolerancije su jako male sa svake strane i treba nekim drvetom ili necim udariti sa jedne ili druge strane da se rotor okrece vrlo lako , odnosno da bude idealno na sredini , odnosno da uljni film uradi posao i zatvori prostor izmedju. Ako si semering i ostalo namjestio kako treba.

Postoji problem i sa westfalija pumpama kd im stavis ne original krilca one kad se ugriju u radu blokiraju ili imaju druge simptome, za njih samo original njihove dvodjelne trokutice od lamela i rade perfektno.
 
gorene vakum je bio 5 pa je padao na 4 kako su se stare lopatice potrosile..sad je zamenjeno i nabavljene nove tj napravljene posto novih za nju kod mene nema,ali su napravljene bez konusa na jednoj strani i tako je drzalo 4.2 bara..upravo se smirglaju na konus da bude kako treba pa cemo videti kakav ce onda biti pritisak,

Skini sa strane poklopce i pogledaj da li imas riseve na poklopcima ili rotoru, kod montaze jedna strana bude uvjek preblizu, rotor kad okrenes rukom mora da se vrti prakticno nekoliko krugova dok ne stane. Ako si napravio riseve sa strane ,metal o metal to nije dobro.
 
grabik на овој пумпи алфа лавал вп 18 ротор се може поставити у само једну позицију јер декла не могу другачије да се наместе јер има два штифта која улазе у статор и заврће се пет шарафа...на ротору има месингана чаура и лежај.на чауру сумњам да се није отањила па ту вуче.данас сам купио исту такву музилицу набија 7 бара без проблема,ал ћу и ову оспособити да имам резерве.
 
grabik на овој пумпи алфа лавал вп 18 ротор се може поставити у само једну позицију јер декла не могу другачије да се наместе јер има два штифта која улазе у статор и заврће се пет шарафа...на ротору има месингана чаура и лежај.на чауру сумњам да се није отањила па ту вуче.данас сам купио исту такву музилицу набија 7 бара без проблема,ал ћу и ову оспособити да имам резерве.
Mora stator ići na strug i onda staviš nove pločice
 
grabik на овој пумпи алфа лавал вп 18 ротор се може поставити у само једну позицију јер декла не могу другачије да се наместе јер има два штифта која улазе у статор и заврће се пет шарафа...на ротору има месингана чаура и лежај.на чауру сумњам да се није отањила па ту вуче.данас сам купио исту такву музилицу набија 7 бара без проблема,ал ћу и ову оспособити да имам резерве.

Skini remen ili otkopcaj motor i vrti rukom, ne pricam ti ja napamet, pa stavi drvo ili neki mekan metal i udari cekicem jednu ili drugu stranu , pumpa ce ti sve reci , kad je pumpa zatvorena i zategnuti deklovi, udaras po osovini rotora, nekad treba i malo jace udariti da se pomakne, okreces poslije svakok udarca , ako se nista ne mijenja udaraj sa suprotne strane, rotor uvijek bude blize jednoj dekli , westfalija je kvalitetnije napravljena od te tvoje pa ima isti problem kod rastavljanja.
 
Poslednja izmena:
Diva muzilice cena 250 evra na oglasu sam nasao... Ima li neko iskustva sa tom vrstom muzilica???
Bezi od nje ko djavo od krsta , daces pare a muzces rucno , Imala moja sestra i zet , pucala hilzna , klip , sabirnik , regulator pritiska , lomili tockovi manometri , nova nije sastavljala mesec dana bez kvarova , na kraju kupili neku westfaliju motor 3,5 kw nemozenazid da se okaci mora doledastoji a tu DIVA nisu htelini za rezervu da je remontuju
 
Ako ne valja, necu je uzeti.. Bolje neku polovnu da kupim dok ne vidim u kom smeru ce ici mlekarstvo..
 
a jesi razmišljao o ovako nešto http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/muzilice-krave-koze-ovce-oglas-10297918
puno jači i kvalitetniji strojevi za 300 e ko nov sa svim novim gumama

- - - - - - - - www.njuskalo.hr/stocarstvo/muzilica-ovce-koze-oglas-17321279 vidi ovo
Ja imam ovakvu kao na 3_oj slici sa ovog oglasa,Miele pumpa od 360 l/min, pa da slucajno nema ko ovu bocu za ulje za prodati.Uz aparat nije bila boca kada sam kupio, pa sam ja nesto budzio, ali to nije to.
 
cijev od cola obavezno a originalni ventil je najbolji sve ostalo je zajebancija
 
ljudi sta predlazete ,vod od 3/4 tj fi 25 i za prikljucak lopta ventil sa cevkom fi 15 za crevo ili da se pomucim da nadjem orginal

Stavljaj takav kakav ti je na pumpi, ili sto je moguce deblji, ja koristio od cola i vremenom se napune i zaglave (pare od mlijeka i mlijeko) , pogotovo na krivinama , poslije stavio samo malo tanje nego na pumi odnosno ulazu u rezervoar i bolji je i protok i radi vec toliko dugo kao sa colovom cijevi.
 
Pao Novakovic , cev 25mm iliti 3/4 ventili lopta 1/2 cola , orginalne ventile danas nije moglo nabaviti .

Ventili imaju propust od 8mm tako da za protok vazduha nebrinem
 
Nazad
Vrh