Cena malih prasića na tržištu

Na ovu cenu žitarica su i mašine pre 5 godina bile mnogo jeftinije.
Ne vidim da se žalite mnogo na cenu i prilikom kupovine mašine ne tražite "realnu" cenu.
Cena masina nema nikakve veze sa cenom prasica ako gledamo zitarice. Hranu kupis i ne trebaju ti masine.... Ako vec hoces tako da gledamo :)
Tacno je da je sve poskupelo (zivot i sve ostalo) a to je okvirno sada 400-450 din za kg kao sto je pre bilo 200-250. Sve preko toga je gratis.
I sam sam stocar znam da je ovaj bonus sada samo pokrio gubitke za vreme korone i opst smo na istom. Ali ipak ne treba preterivati... Prase 7-8kg 12000 samo ispadali oglasi pre 10-15 dana....msm stvarno...
 
Ispadaju i oglasi mašina novih, ko ima para, on kupi, ko nema, ne kupi.
Nemojte kupovati ono što vam je skupo, ili napravite to što Vam je skupo da kupite.
Kada budeš išao da kupiš neku mašinu, kukaj im kako je arenda skupa, a žitarice jeftine, nemaš profit da radiš.
Vidi da li će ti dati po realnoj a ne tržišnoj ceni.
 
Ne idem u Lo na pijac, ja sam iz Zavlake.
Kod nas se vrtelo oko 600, ali nije ih bilo, neki su isli odavde u macvu, kupovali prasice po 10-12kg 10.000din komad, svasta je bilo...
Cujem pricaju da moze vec po 450 da se kupi.
Do skoro nisi mogao prase naci u dva sela, evo sad vec svaka kuca ima po bar jednu-dve krmace suprasne ili oprasene.
Skupo placali prasice pa sad svi zapatili, pitam se do kad ce to trajati


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Храна није скупа, таман да будеш и на позитивној нули годину годину и по, повратићеш се и наплатићеш се. Само треба издржати. И овде се залетели само тако.
 
pa to je i problem jer ovi koji su odustali od drzanja,kad cuju 600din za kg-prase normalno da ce zapatiti krmacu na jeftin kukuruz i jecam

i sta se desava kroz nekoliko meseci prasica koliko zelis a kupovna moc naroda svakako mala(sad se kupovalo zbog 1maja i uskrsa) i ljudi nabili lude cene i sad kao pad i bice nevolja
 
Ne idem u Lo na pijac, ja sam iz Zavlake.
Kod nas se vrtelo oko 600, ali nije ih bilo, neki su isli odavde u macvu, kupovali prasice po 10-12kg 10.000din komad, svasta je bilo...
Cujem pricaju da moze vec po 450 da se kupi.
Do skoro nisi mogao prase naci u dva sela, evo sad vec svaka kuca ima po bar jednu-dve krmace suprasne ili oprasene.
Skupo placali prasice pa sad svi zapatili, pitam se do kad ce to trajati


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Jesce Romi prasetine
 
Cena jeste astronomska, ali to je tržišna cena.
Lule, uopšte nemoj da ulaziš u diskusiju, znamo da ti skoro pa poklanjaš prasice jer si dobar čovek.
Cena je naduvana do bola.Kod nas u okolini se aktivirali svinjci koji bili prazni deceniju i jače, pa cena 600 a prosek 32kg, pa sad ide priča a briga me jeftin kukuruz taman da se progura kroz tov jer tu će da se usreće.

Prodjoše praznici, a mnogi nisu prodali i što kaže jedan pečenjar sad će prase od 40kg pred kuma da se stavlja :ROFLMAO: Ima jedan koji samo čeka da se slegne prašina, pa zakači prikolicu i voza se okolo ne mora ni da pita ko ima, sami iskaču pred točkove, jer kako kaže kad ga ispeče i iseče svako ima 23kg sveže ispod krmače ;)

100€ djuture bili, ne znaš dal je prase ili malo veći pacov.

Od ovoga samo pečenjari imaju korist jer sad će da se broje krvna zrnca i da smeta kriv repić.
 
То је реално, 500дин да буду до 25 кг ... И тако можда и јесте просек цене задњих годину дана, јер се цена кретала од 400-600дин... Мало је нереално испало на врхунцу цене где су људи морали и назимца од 40кг платити исто 600дин.
 
Постоји идеја код пар њих и на путу су да реализују, објекти који су били за тов јунади преправити за тов свиња. Наравно прасад из увоза да не пишем свемирци. А то је држање на слами или стељи. Тако нешто постоји у ђурђину, који пролазе путем могу да виде како то изгледа.
 
Nazad
Vrh