Cena soje rod 2012.g.

Kod nas niko i ne spominje vecu cenu od 65din/kg,cale predao pre 2 nedelje ni dinara nije dobio,moracu malo do zadruge ako me cale pusti. :osmeh:
 
U ponedeljak uzimao vestak i pitam ove u zadrugi dali ce biti doplate soje.Referent-ica kaze:pa soja vam je isplacena.
Nee uplacena je samo akontativno 65 rsd.,a razlika(kazem ja)Kome je uplaceno,pa nabrojim mesta i firme-zadruge sa foruma...okrenula se i otisla u drugu prostoriju.....
 
Ista situacija i kod mene, nece ni da cuju a bas bi bilo dobro dici sa tri vagona onih 5 din
 
Sve su to trenutne cene i mi se tu nista nepitamo.Cenu ce diktiiati soja iz Severne i Juzne Amerike
 
Ja sam danas čuo da je i Raca izašao sa 69 din kao i Šarac.
Danas opšte nezadovoljstvo dosta poljoprivrednika koji su uskraćeni za 4 dinara.Sledeće godine će biti haos.
Kada sam pričao da osnujemo PRVU pravu ZZ,smejali su se dosta njih a sada svi razmišljaju o toj ideji.
 
Dali je isplacena soja kod svih? Pa makar po kojoj ceni (65 din) ili ima jos na neko mesto ili u nekoj zadruzi gde isplacuje Viktorija a da jos uvek nije isplatila ni jedan jedini dinar? Pitanje je postavljeno zbog jedne velike grupe ljudi iz naseg mesta koji su radoznali jer nisu jos uvek naplatili soju!!!
 
Dali je isplacena soja kod svih? Pa makar po kojoj ceni (65 din) ili ima jos na neko mesto ili u nekoj zadruzi gde isplacuje Viktorija a da jos uvek nije isplatila ni jedan jedini dinar? Pitanje je postavljeno zbog jedne velike grupe ljudi iz naseg mesta koji su radoznali jer nisu jos uvek naplatili soju!!!
Kako kod koga uglavno dosta kilavo se soja isplacuje cena od 63-68 izgleda da cekaju da cena skoci pa da se obrne novac,blizu mene ima jedna zadruga i 3 puta se desavalo u toku ove jeseni da kamion nije izlazio iz dvorista,telehendler ga nakrka i onda se sef ZZ Zadruge svadja sa kamiondziom pa kamiondzija zove gazdu ... i nakraju soju ponovo iskipuje i vrati se prazan kamion.Pitam sefa gde voze soju on kaze za Becej.Ko sad tu koga je neznam ali svi mute samo tako...
 
Danas sam se obradovao kad sam proverio stanje na racunu. Raca je isplatio jos 4 din po kg soje sto znaci da je konacna cena od 69 din.
Da Bog da se ponovi makar ista cena i sledece godine:bravo::cool:
 
Nek bude sledece godine prosek 2t/kj sa 500e/t i svi bi bili zadovoljni! Ove godine samo pojedine parcele su prebacile 1.5t/kj. Prosek je oko 1t/kj. Pricam za KO Stapar.
 
Nazad
Vrh