Cena suncokreta rod 2012. g.

e komsija reci im koliki prinos imamo na suncokretu, ja na jednu parcelu pored puta Nova Crnja - Aleksandrovo, gde mi je bio ogled kondija tretiran sa Bioforom i Solarisom imao sam po jutru 2.720 kg, a Kovacevic zvani Kevanja koji drzi Mlekaru Kovacevic u komsiluku je imao 2.800 kg po jutru, moj novi klas mu je kosio i svi su se uverili i merili tezinu i vlaga je bila 11,5 % a primese oko 7% ako ne verujete pitajte Ozegovica iz Syngente i Nebojsu Zivica iz Biofora oni su bili prisutni kada se usev kosio, bilo je puno ljudi iz sela, muzika, pice i rostilj...
 
priznajem da ne znam da ga ustelujem, ali je rec u visokom prinosu, probali smo sve, kada je vlaga ispod 9% primesu onda oko 2-3%, a kada je vlaznije od 10% ne mozemo nikako da ga ustelujemo, podesimo da ide cisto a onda zrno izbacuje na sita posto je zrno bilo fizioloski zrelo a stablo i list zelen, cak su bili i majstori iz Almexa i ni oni nisu uspeli da ga usteluju kada je bilo malo vlaznije, a kosili smo sa uredjajem za suncokret koji hvata 9 brazda
 
Deutz Fahr m6060 kupljen pre skidanja psenice. Lom 1.4 (srbs je 4) posto primese 0.4 (srbs je 1) u kukuruzu, a kosta duplo manje od Claasa...
Izvinjavam se za off.
 
priznajem da ne znam da ga ustelujem, ali je rec u visokom prinosu, probali smo sve, kada je vlaga ispod 9% primesu onda oko 2-3%, a kada je vlaznije od 10% ne mozemo nikako da ga ustelujemo, podesimo da ide cisto a onda zrno izbacuje na sita posto je zrno bilo fizioloski zrelo a stablo i list zelen, cak su bili i majstori iz Almexa i ni oni nisu uspeli da ga usteluju kada je bilo malo vlaznije, a kosili smo sa uredjajem za suncokret koji hvata 9 brazda
takva je godina
 
Zašto je bitno da li su primese 3% ili 9% ,sem lepog izgleda robe.Ako je 3 ,znači da je kombajn izbacio više prljavštine na njivu,ako je 9 ,razliku do 3 će skinuti na silosu.
 
Bitno je, više odbija, bar kod nas i bude veća vlaga u proseku za oko 1 do 1,5%... Inače radili smo skoro neki suncokret sa zmajom na lanas sa 470 obrtaja, bilo je oko 40% zelenih glavica a primese 3%, a na kajiš kad sam radio ispod 7% nikako nisam mogao da spustim kakav god da je suncokret...
 
@talianu
Navedeni DF kombajn je placen 120k evra + adapteri (to ne znam cenu). Za te pare od Claasa moze samo zadnji most :osmeh: Inace krug na 520m obidje za 8min 40 sekundi sa 6 redi capello adapter.
 
danas dogovorena konacna cena 56,00 din dobio sam dodatni dinar na kolicinu predatu ( preko 2 vagona) isplata razlike u sredu ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
@ Bojčetić
Mislim da je najmanji tukano oko 125 hiljada +PDV .Neka jave oni koji znaju cenu.
Kiraj kada sam počeo da kosim suncokret na jednoj parceli smo obišli krug i batalili .Krug je malo veći jel je njiva kao dve kocke spojene dijagonalno na "ćoškovima" Batalili smo jer je bio vlažan.Kada sam odneo u magacin bilo je vlaga 24% i primese 10% (primese su od sasušenih cvetovo na zrnima). Naravno da sam se okrenuu i odneo kući u hangar 5 puta sam ga prelopatao i jednom prebacio preko sita. Ka da sam odneo Vlaga 10 primese 1,6%. Hteli su da mi skinu 23% prvi put.
Izbacio sam jedan džak otpada 27 kg i imao 1680 kg suncokreta.
Lako se preračuna a ja mislim da nije mogao da iskalira 20% koliko bi mi još uzeli da sam predao.
Sada imam i jednu prikolicu soje ,imala zelenih zrna pa hteli da me ošišaju.Sada ta zrna nisu više zelene javiću kako prođem a garantujem da će biti SRBS.
 
@ Bojčetić
Mislim da je najmanji tukano oko 125 hiljada +PDV .Neka jave oni koji znaju cenu.
Kiraj kada sam počeo da kosim suncokret na jednoj parceli smo obišli krug i batalili .Krug je malo veći jel je njiva kao dve kocke spojene dijagonalno na "ćoškovima" Batalili smo jer je bio vlažan.Kada sam odneo u magacin bilo je vlaga 24% i primese 10% (primese su od sasušenih cvetovo na zrnima). Naravno da sam se okrenuu i odneo kući u hangar 5 puta sam ga prelopatao i jednom prebacio preko sita. Ka da sam odneo Vlaga 10 primese 1,6%. Hteli su da mi skinu 23% prvi put.
Izbacio sam jedan džak otpada 27 kg i imao 1680 kg suncokreta.
Lako se preračuna a ja mislim da nije mogao da iskalira 20% koliko bi mi još uzeli da sam predao.
Sada imam i jednu prikolicu soje ,imala zelenih zrna pa hteli da me ošišaju.Sada ta zrna nisu više zelene javiću kako prođem a garantujem da će biti SRBS.

TUCANO 320 je od 140.000 do 150.000 eur zitna varijanta + 18% pdv sa kolicima za heder u zavisnosti od opreme
Uredjaj za suncukret clasov od 9 redova 7,500 eur + 18% pdv
Adapter za kukuruz Clasov Conspeed Linear je 36.000 eur + 18% pdv

- - - - - - - - - -

Nego mene nesto drugo interesuje. ako neko zna neka mi odgovori, da li ce otkupljivaci dici cenu suncokreta posle 1 oktobra kada se pdv promeni ? Vlada najavljuje da ce pdv od 8% sve ici poljoprivredniku, a ne samo onih 5 % i, a 3 % drzavi,.
Zvanicna cena suncokreta je 52,381 + 5% pdv = 55,00 , a sta mislite na ovu matematiku 52,381 + 8% pdv = 56,57 din/kg ?
 
Nazad
Vrh