Električni pastiri za čuvanje ovaca i koza

ja sam prezadovoljan sa mojim novim ele pastirom,ukupno 2500 metara ogradjenog prostora koji mogu sa suprugom u roku od 40 min da prenesem i postavim na novoj lokaciji.
 
Gde kupiti dobar i kvalitetan el. pastir u Srbiji?
Nemam nesto vremena da trazim i raspitujem se mada tek u aprilu sledece god bi bio u funkciji,svaki savet vredi :D
:ppozdrav:
 
О ел.пастирима се већ расправљало у теми :заштита од дивљих свиња и тамо сам написао неколико постова о томе па прочитајте.
У Вашем случају када треба штитити већи простор и са жичаном мрежом нужно је поставити и снажнији извор високог напона.Ту може да се узме у обзир и високонапонски трафо од
неонских реклама а да на секундару има бар 10.000 волти .За Ваш посао би требало и 25000
волти.Струја секундара ће бити довољна.Пре доста година сам их правио и до сада ми се нико није жалио на квалитет или да је неки отказао.Само се редовно мењају високонапонски кондензатори.Ако пронађем шему окачићу је па копирајте.
 
Ok hvala,kad nadjem vremena opet cu prostudirati celu temu,iskreno vise sam za opciju kupi taj i taj i ne brini;)
 
Eeee vidjaj ti njega pa nebi svoje iskustvo sa nama podijelio a mi to ovdje radimo skoro svi.Ja imam pastir od 4,9J 220x12v napajanje ali opet poneka blesava koza izadje napravi mi havariju potrga zicu stupice povalja pa ostalo stado izadje van i tu samo noz pod vrat pomaze.Mozda u pet zica ali nisam blesav da to radim sto moze dvije sacuvati moze sto ne na razanj ili u zamrzivac(pa treba nesto i jesti).Nevijerujem da bi 15 J srelo koze kad navale van i kad nemaju sta upasti a ja nemam vremena ogradu prebacivati ako se varam razuvijeri me :ppozdrav: .

Edited by Maestro: Predhodni post gde se novoprijavljeni član i Kolašina reklamirao za elektrićne pastire izbrisan !!

:ppozdrav:
 
Evo moj savjet za pastira. Kakva stura, kakve mreze i naponi :)

352kqja.jpg
 
pozdrav drugari, srecno vam badnje vece, Hristos se rodi. imam jedno pitanje, koja je razlika izmedju zice za cobanicu(cena 500 metara=17,5 eura), trake sirine 1 centimetar(cena 200 metara 12,5 eura) i traka sirine 2 centimetra (cena 200 metara=22,5 eura)?? sta je najbolje od ove tri opcije?
 
Pitanje za Deda lala, imam 800 metara ograde.Ograda je od betonskih stubova, ručna izrada, kroz njih je ubetonirano 6 provodnika od plastičnih cevi od pola cola znači na jedan stub ide 6 žica od električne čobanice, stubovi su visoki 160 centimetara iznad zemlje, a 50 centimetara su u zemlji ubetonirani. Izmedju ovih žica koje su na rastojanju od 20 i 25 centimetara nalaze se još 4 bodljikave žice. Morao sam to da uradim tako zbog vukova, plus dva šarplaninca, pa me sada interesuje da li mogu da nadjem neku el čobanicu koja će da podmiri tih 6 žica x 800 metara, znači ukupno 4800 metara, a da ima efekta. Da li bi ste Vi eventualno napravili tu jednu od 25000 V. Mnogo pozdrava sa Jabuke kod Prijepolja 1260 metara nad morem.
 
Moze li par knkretnih odgovora , zastita zice od uzemljenja , kakve sve improvizacije se mogu izvesti ,
Kako naj lakse montirati ,sta je naj rentabilnije
 
kupio sam el pastir i sada mi treba ona pocinkovana zica debljina 1mm
posto se ona kod mene prodaje na kilo jel ima neko predstavu koliko 1kg ima metara posto ja nemam ni ideju koliko to moze biti

ne treba mi u mm al orjentaciono
 
kupio sam el pastir i sada mi treba ona pocinkovana zica debljina 1mm
posto se ona kod mene prodaje na kilo jel ima neko predstavu koliko 1kg ima metara posto ja nemam ni ideju koliko to moze biti

ne treba mi u mm al orjentaciono
Ako sam dobro sracunao debljina 1 mm je 6.28kg za 1000 m
Medjutim smatram da ti je ta zica dosta tanka jer ja koristim zicu 2,2 mm pa opet neko komsijsko govece koje nezna sta je struja naleti i prekine je... cudno ali istinito.
ova od 2,2 je teska, 1000 m = 30 kg
 
onde pise u uputstvu da se koristi pocinkovana zica 0.9 -1.2mm

a kod mene na buvljaku ima od 1mm 150din/kg
 
pozdrav drugari, srecno vam badnje vece, Hristos se rodi. imam jedno pitanje, koja je razlika izmedju zice za cobanicu(cena 500 metara=17,5 eura), trake sirine 1 centimetar(cena 200 metara 12,5 eura) i traka sirine 2 centimetra (cena 200 metara=22,5 eura)?? sta je najbolje od ove tri opcije?

ljudi posto vidim da se razumete zamolio bih vas da miodgovorite na davno postevljeno pitanje mnogo bih mi znacilo jer sledece sedmoce treba da kupim cobanicu pa sta mi savetujete sto se tice ove zice i trake, koja je razlika i sta je bolje. hvala
 
Poslednja izmena od urednika:
16500 moze i na akumulator a i na struju, a ima i samo na akumulator, samo na struju, i neki solarni koji je mislim oko 18000

mislim da je ovaj na samo akumulator 15000 il 15500, a poslali mi iz nove varosi brzom postom, ja porucio oko 12 stiglo mi ujutro u 08
 
Nazad
Vrh