Gume

Napisaše ljudi na prethodnoj stranici slicnu potrosnju guma, ali slabo ko čita. ;)
Moj stari 45 godina obradjuje zemlju sa tim traktorom. Nikad nije preuvelicavao stvari pa to ne radi ni sad. U svoje vreme, dok je bio mladji, obradjivao je zemlju za pola sela.

Sa druge strane treba znati da traktor nije video šume osim kad ode i dovuce desetak prikolica izrezanih drva na furke jednom godišnje.
Nije radio u kamenu ili slicno.
Vec jednom mu je radjena generalna na oko 10-11.000 sati i sad je zreo za drugu specijalu.
Traktor ima oko 25.000 radnih sati.
500 sati godisnje kad podelis sa 12 meseci je 40 i kusur sati mesecno.
To je otprilike 1,33 h dnevno.
To je za poljoprivredno stocarsko domacinstvo realno nista.
Traktor je izdrzao ali moj stari nit ima ruku nit kičme, zato smo pre par nedelja uradili servo na njega. Nažalost tek sad 😔Da smo barem pre 20 godina to uradili bio bi zdraviji sad, ali pameti nikad dosta. ::lose::

Sa druge strane morate znati da gume nekad i sad su nebo i zemlja kao i sve sto se tice poljo mehanizacije.
Plus porediti radijalne i dijagonalne gume isto nema rezona, jer i to je nebo i zemlja.

P. S. Kad bi vam rekao koliko sam presao sa gumama na mom automobilu rekli bi da sam dupli lažov, tako da ne smem zapocinjati tu temu :haha:
 
Napisaše ljudi na prethodnoj stranici slicnu potrosnju guma, ali slabo ko čita. ;)
Moj stari 45 godina obradjuje zemlju sa tim traktorom. Nikad nije preuvelicavao stvari pa to ne radi ni sad. U svoje vreme, dok je bio mladji, obradjivao je zemlju za pola sela.

Sa druge strane treba znati da traktor nije video šume osim kad ode i dovuce desetak prikolica izrezanih drva na furke jednom godišnje.
Nije radio u kamenu ili slicno.
Vec jednom mu je radjena generalna na oko 10-11.000 sati i sad je zreo za drugu specijalu.
Traktor ima oko 25.000 radnih sati.
500 sati godisnje kad podelis sa 12 meseci je 40 i kusur sati mesecno.
To je otprilike 1,33 h dnevno.
To je za poljoprivredno stocarsko domacinstvo realno nista.
Traktor je izdrzao ali moj stari nit ima ruku nit kičme, zato smo pre par nedelja uradili servo na njega. Nažalost tek sad 😔Da smo barem pre 20 godina to uradili bio bi zdraviji sad, ali pameti nikad dosta. ::lose::

Sa druge strane morate znati da gume nekad i sad su nebo i zemlja kao i sve sto se tice poljo mehanizacije.
Plus porediti radijalne i dijagonalne gume isto nema rezona, jer i to je nebo i zemlja.

P. S. Kad bi vam rekao koliko sam presao sa gumama na mom automobilu rekli bi da sam dupli lažov, tako da ne smem zapocinjati tu temu :haha:
Traktor sa servom, kao dobra zenska ali sa velikim sisama :osmeh:... ja sledece sto razmisljam je neki servo za kvacilo, bez zajebancije, zbog baliranja, uvek iskljucujem kardan kada treba da izbaci balu...
 
Poslednja izmena:
Сад нешто размишљам ако би се овако гледало за стање радних сати, па један белорус што ради на једној од фарми од 1985-е кад је купљен нов има најмање толико сати, ако не и више.
 
Uvek se može naći primerak bilo kog poizvođača traktora da je napravio puno puno sati,a da nije uništen,malo sreća a još više vlasnik i način ophođenja...
Drugarov rus kad sam vozio imao je preko 15k sati bez popravke motora i menjača,al zato guma i poluosovina ko zna koliko jer je traktor mahom radio transport...
I da bi bili u temi,na svako 4to ili 5to menjanje ulja menjane su bar neke gume da li prednje ili zadnje..asfalt ih ne miluje u opšte...
 
Колико брзо возиш у транспорту? Овде су раније са белорусима стизали и престизали старе камионе у кампањи репе.
 
....ja sledece sto razmisljam je neki servo za kvacilo, bez zajebancije, zbog baliranja, uvek iskljucujem kardan kada treba da izbaci balu...
Video sam ovo jednom na 539, covek je postavio vazdusni cilindar tako da pri punom hodu odvoji prvi stepen kvacila, i povezao ga sa rucnim razvodnikom montiranom na krilu. Kad balira i kad treba da stane malo da proguta masu samo aktivira rucni razvodnik, a noga mu treba samo da odvoji drugi stepen po potrebi
 
Nazad
Vrh