Herbicidi u suncokretu

Opet kažem, nije toliko zakorovljena njiva. Da l ima potrebe za 2l? Malo sam išao po njivi, vidim da ima mrtvog poponaca "najviše".
 
Sta kaze iskustvo,jel ovaj pobegao za pola doze tribenuron metil-a ,ili mozda ipak nije ?.Isao bih zbog cicka kojeg ima pomalo cisto da ga zaustavi barem, mozda 15,max 20 gr/ha expres-a.Mada i nije strasno ako ostavim neoprskano,ide spartac svejedno za par dana pa ce poseci sta dohvati.




 
Боље га нагрни, затрпаћеш те ситне траве сунцокрет ће брзо склопити редове и направити сенку где трава неће расти.
 
Ja sam planirao sutra svejedno da prskam uskolisno po drugi put u tom suncokretu,zato pitam nzm jel da ubacim i za sirokolisno ili ne....Sto se tice spartanja,da,ide sa zagrtacima naravno,nesto ce poseci,nesto zatrpati.
 
Ja sam danas 3 put ulazio u suncokret.Jos malo pa ga prskam kao repu jebo mu pas m....prvi put tbm 30 g po ha ,onda pantera .Sad izasla nova sitna trava koju ne bih nvr zatrpao .Isao sam sada vibala i 15 g tbm zajedno
 
Kojim herbicidom da prskam u Subaro i koja doza da odradi posao posteno? Prosle god radio sa tribufenom i slabo. Neki mi kazu mora jaka doza?? Nemam iskustva sa ekspres hibridima
 
Išao sam 30gr/ha Gringa i opaučio je sve širokolisne korove baš lepo ali sam išao posle setve a pre nicanja sa Glifosatom i Terbisom jer su njive bile prljave a setva kasnija.Preostaje mi nešto malo za Viballu jer imam nekih novih zakupa gde je katastrofa sa ambrozijom i čičkom i celokupna površina za drugi split sirka.
 
Išao sam 30gr/ha Gringa i opaučio je sve širokolisne korove baš lepo ali sam išao posle setve a pre nicanja sa Glifosatom i Terbisom jer su njive bile prljave a setva kasnija.Preostaje mi nešto malo za Viballu jer imam nekih novih zakupa gde je katastrofa sa ambrozijom i čičkom i celokupna površina za drugi split sirka.
Maticu, posto si iskusan sa Vibalom, da li ides uvek punu dozu od 1L/ha ili si gde je trava manja ili je manje ima nekada probavao i manje doze i ako jesi da li je ucinak bio isti?
 
Viballom idem samo gde baš moram, obično na parcele gde je mnogo velika koncentracija ambrozije i čička.Dozu ne smanjujem jer iskreno ne smem da eksperimentišem+ubacim i 30 gr Expressa/ha da i on nešto odradi ako ima potrebe za time.
 
Jel se moze isti dan,a odvojeno,prskati uskolisni i sirokolisni,tj jel bude i tada smanjenog dejstva hemije na korove ?.
 
Nazad
Vrh