IMT 577 vs. Mtz 82 vs. Rakovica 76

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uvazeni clan Dukej je izneo svoje objektivno iskustvo u oranju i sa 560 i sa 65-icom i zna se ko je baabo.
 
Sta sve moze covek da procita u ovoj temi.......
Mislim da bi realno bilo porediti IMT 577 i MTZ 552 jer su priblizno jednake snage i skoro isti broj brzina...... Ali kad je vec ovako da kazem i ja svoje misljenje.
Vozio sam i radio i sa jednim i drugim traktorom, i mogu reci da ni jedan ni drugi nije savrsen. Na primer: MTZ ima menjac sa vecim izborom brzina, sto je prednost. Ali ponekad da biste ubacili u zeljenu brzinu morate pustiti volan jer su vam potrebne obe ruke za saltanje, sto je mana.
Tako je i kod motora, hidraulika, kabina, prednjih vuca...... na oba traktora. I jedan i drugi imaju svojih prednosti i mana. I upravo zbog toga su ta dva traktora po mom misljenju na istom mestu, bilo to 1 2 ili 3
Rakovicu nism nikad vozio, sta vise nism nikad ni sedeo u njoj, tako da bi bilo nepravedno da dajem bilo kakav komentar o tom traktoru a kamoli da ga uporedjujem sa nekim drugim traktorima.
Nadam se da mi nece zameriti na ovoj poruci "ponosni" vlasnici IMT i MTZ traktora. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
što se tiče motora i IMT i IMR koriste iste motore neznam za menjače ali u svakom slučaju njima je jedino zajedničko motor i što oba imaju četiri točka :ppozdrav:
 
Pa nisu u temi iznete tehnicke karakteristike i da se pise o dva strogo navedena traktora i da se oni porede tj tri,po meni kako sam ja razumeo nije slucajno ni 820 a ni 577 jer su PRIBLIZNE snage em u tog kategoriji kod mnogi prave nedoumicu,i bas zbog te nedoumice da bi se videle prednosti i mane,kao i rakovica sto je svrstana u ovu kategoriju.
Uopste poredjenje sa drugim taktorima kao 552 ili slicno navedenim primerima nije mesto u ovoj temi,iako su slicni no tu se trazi drugo,sto sam vec obrazlozio po mom kako sam ja to shvatio,ako gresim neka neko ispravi.
 
Potpuno si u pravu. Sustinu teme sam obrazlozio na pocetku. Ali dobro je cuti i misljenja i iskustva onih koji su koristili te traktore.
 
hm! neznam koliko konja ima belorus 82-ka mislim da nije mnogo jaca od 7-ce... 7-ca ima 75ks a ako rus ima 80 ili 82 onga stvarno netreba uporedjivati 7-cu sa starim rusem 552? to je moje misljenje,sta znam... :ppozdrav: (nisam mogao da spavam pa aj na forum i tako dosao do ovog gore napisanog) :osmeh: spavajte mirnim snom toni je na nocnoj strazi :haha:
 
Mozemo da pricamo ciji je "veci", do ujutru ali jednu je cinjenicu nemoguce zanemariti: MTZ traktori su napravili najvise kapitala od svih traktora u Vojvodini 90ih i 2000ih(odmah da ogranicim!)! Svi ljudi koje poznajem licno, i sa ovog foruma, a koji sada imaju stotine hektara, John Deere, Cllasove, Fendtove, Masseye su tamo negde 1995-2005 kao odskocnu dasku imali MTZ 820/920
 
@oldtimer

Budi i ti realan, to je jedini traktor koji je tada mogao jeftino da se kupi i jos da se dobije a ne da pare odu kao mast u propast. Da je kojim slucajem pravljen Torpedo ili da su IMT pravili a ne zabusavali posto verujem da je situacija u fabrici bila manje-vise ista sadasnjoj ljudi ne bi toliko kupovali MTZ pa se ni ne bi ogazdili na njemu...
 
slazem se sa tobom bubu. moja 7ca je kupljena na kredit u ono vreme tad i vise nikad... u mom selu ima pet 577 iz tog vremena i svi su u radnom stanju,dok ruseva ima 3otp.od toga jedan je jednim tockom na otpadu.... znaci jos jedan plus za 7cu za izdrzljivost :bravo:

---------- Poruka napisana u 12:18 ---------- Prethodna poruka je at 11:28 ----------

http://desmond.imageshack.us/Himg28/scaled.php?server=28&filename=micyprofy564.jpg&res=medium neznam zasto se ne vidi slika nego samo adresa? :( :udri:
 
@Bubu
Naravno, trudim se da budem sto objektivniji...Iskreno, ne preferiram niti jednu marku traktora. Ja na traktor gledam kao sredstvo za rad, saberem pluseve i minuse modela u cenovnom rangu koji mogu da priustim, i donesem odluku o kupovini. Domaci, beloruski, kineski, japanski, americki, z.evropski, nije mi toliko bitno.

E sad tvoj post u prevodu znaci: ljudi su kupovali Rusa, zato sto u to vreme nije bilo IMT-a, a to sto je i bilo, nije valjalo. Dakle, u tom momentu je bila bolja (i jedina!) kupovina MTZ. U nekom ranijem periodu, mozda tamo '86-'92, kada je IMT bio na vrhuncu moci, a MTZ jos drzao stari tip kabine, bez hidraulika sa regulacijom vuce, i pozicije, IMT bi bio logicniji izbor (po meni).
Pre te '86 godine kada je 577 imao probleme poput nekih konstrukcionih nedostataka, a MTZ 82 problema sa ergonomijom, hidraulikom, ne znam sta bih birao. Mozda opet IMT.

U danasnje vreme opet (posle 2005), imamo MTZ 820/920, koji ruku na srce nisu istog kvaliteta materijala kao slavni preci, ali poboljsane ergonomije, hidraulike, uz mogucnost ugradnje klime, i s druge strane IMT 577P (s kojim nemam iskustva!) na kojem su reseni problemi prednje vuce, ergonomije, poboljsanog hidraulika, ali VRLO sumnjivog kvaliteta, ne bih nikom dao prednost, tj ne bih se usudio da kupim ni jedan.

Sada, ako i ti pogledas stvari realno, moras priznati (posto znam da si slab na "sedmicu") da kroz razlicite vremenske periode, smenjivala bi se oba traktora kao favoriti.

Ne znam zasto imam averziju prema IMR traktorima (tj ne priznajem ni jedan u traktor osim R130), pa njih ne bih ni komentarisao. Mislim da ne moze ni da se ocese o MTZ, i IMT...
 
@oldtimer

Postefio si sta mislim.

Slazem se i ja da su se smenjivali kroz vreme ali jedno ti mogu potvrditi-kad uzmes oba takmaca iz svakog razdoblja ponaosob i otklonis im poznate mane da ce semica napraviti barem 50% vise radnih sati bez ozbiljnog kvara.

Pisao sam negde sta je za mene kao klinca od 13 godina bio Rus davne '99. kad su ljudi poceli masovno da kupuju-jedini i savrseni (zbog tog menjaca 'kao kod 'auta' i grejanja u kabini). Kako je vreme prolazilo ja sa realno uvideo sta je to terajuci traktor od 25-30 godina i radeci pored tih pomenutih 'Rusa'.
Eto, moj izbor se na kraju sveo na nesto 5; zeleno. Prosla je prva godina kako ona stara, prva sedmica nije radila punom parom ali je eto radila za jedan servis za godinu dana umesto 3-4 kako je do sada bilo a recimo pola sela kod mene godisnje sa Rusom radi isto toliko, za ceo jedan servis naprave radnih sati pa kazu dobar....nek napravi sati za 3 servisa x 20 godina pa da vidimo hoce biti dobar...sedmica jos jeste..
 
ja imam i 577 i 76 mogu reci da je 577 bolji i uskladjeniji od rakovice,ali ipak kod nas u macvi rakovice ljudi ne zaobilaze za nase terene su se dobro pokazale,a sto se tice 577 po meni on je traktor za teske poslove u poljoprivredi jer ima dobru hidrauliku.Za Blearusa 820 mogu reci da nisam upoznat mnogo sa njim i ne mogu suditi mnogo o njemu jedino znam da je izdrzljiv traktor.
 
Ja i dalje na drumovima i njivama ne vidjam nove tipove imt traktora ili jako retko,i ne mislim da ih nema na nekom lageru prodaje ko hoce i voli moze sutra da ih kupi.Zasto je to tako ja znam i mnogi koji su dugo terali imt a sad vise ne!A neko rece cini mi se da mtz 820 ima blizu 90ks:haha:dali je to tacno?I opet postavjlam isto pitanje zasto svi kupuju i teraju mtz,a to kaze i ova nasa anketa na forumu
 
Ljudi pitao sam na mtz forumu za mtz 82 od 90 ks, kazu da je u pitanju racunanje snage na tockovima odnosno koliko mogu da povuku a evropski traktori snagu racunaju na zamajcu.:sta:
 
To je istina, u bivsem SSSR (a i danas u Rusiji, Belarusiji...) se snaga mjerila po drugom standardu (GOST) i to na točkovima tako da je snaga motora uvijek veća od deklarisane (pošto transmisija "pojede" nekoliko konjskih snaga na gubitke u trenju).

Inače, vidio sam i probao MTZ 82 Super sa turbinom i 100KS iz osamedest i neke godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh