Komentar na situaciju i dešavanja u agraru

O tome se pisalo danima i sada si ti pao sa neba pa mora tebi posebno da se obrazlaže. Trebao si biti na protestima pa bi sve čuo i mogao da daješ predloge. Ti si popiz.eo i lupetaš gluposti, ništa nisi smisleno napisao i obrazložio. A svoj bes zadrži za sebe. Iznesi konstruktivne predloge ako ih imaš ili ćuti ako nemaš.
 
O tome se pisalo danima i sada si ti pao sa neba pa mora tebi posebno da se obrazlaže. Trebao si biti na protestima pa bi sve čuo i mogao da daješ predloge. Ti si popiz.eo i lupetaš gluposti, ništa nisi smisleno napisao i obrazložio. A svoj bes zadrži za sebe. Iznesi konstruktivne predloge ako ih imaš ili ćuti ako nemaš.
Bilo bi poželjno da mi se ne obraćaš i ne podsmevaš, ima takvih ko ti, nekih 10% ali velika većina je u problemu,treba biti objektivan, ne znam kako bi se osećao da se neko smeje tvojoj nesreći.
 
Niko ne treba da se bavi necijim novcem odnosno tudjim, to stoji, ali i te kako je za osudu svaki vid alavosti i kradje zemlje jedni od drugih.
Jedna je stvar uzeti u arendi i platiti koliko god zelis od nekoga ko po prvi put daje zemlju u arendi i sasvim druga je stvar krasti i uleteti preko drugog i biti olos i gnjida i nuditi zakupodavcu prilicno vise od predhodnog zakaupca pa time povecavas arendu i drugima.
Razlika je velika izmedju jednog i drugog cina! A pocele su i takve igrarije i kod nas!
 
Bilo bi poželjno da mi se ne obraćaš i ne podsmevaš, ima takvih ko ti, nekih 10% ali velika većina je u problemu,treba biti objektivan, ne znam kako bi se osećao da se neko smeje tvojoj nesreći.
Ti nisi objektivan i lupetaš gluposti ali malo ko sme da ti kaže. Pogledaj ko ti lajkuje.
Ne treba se baviti tudjim džepom.Ako ja imam računa ili ne moj problem.
To što radiš je problem svih nas, pa i tebe što sam i obrazložio. A to me demantuj činjenicama.
 
Komentar je da nemam komentar! Ali cinjenica je da su svi bruto prihodi oko 100k po k.j bilo koja kultura,za ulozeno niko ni ne pita.
Не бих се сложио да је бруто 100к динара, јер зависи од низа параметара...нас које је невреме спичило, ми нећемо имати на појединим кулутрама ни 50 000 динара бруто....а на неким је нулица и то велика....
 
Не бих се сложио да је бруто 100к динара, јер зависи од низа параметара...нас које је невреме спичило, ми нећемо имати на појединим кулутрама ни 50 000 динара бруто....а на неким је нулица и то велика....
rekao sam da necu vise pisati u temi ali evo

upravo znas kako je nama bilo prosle godine,jos ste vi i dobri ako imate 50k po jutru

od nista do 10k dinara prosle po jutru kukuruza
ni kombajn se nije platio iz roda
neki su dali u silazu evo vec 3 put od 2012 samo da se ocisti njiva,kako se bas to poklopilo sa ovima na vlasti ali bas je tako

to mnogima tesko objasniti ali evo koprcamo se


fora sto sad i ove kukuruz ce da rodi od bar se nadamo kako je krenulo branje od 3 do 4t/kj ali opet kurcina kad cena bude 12-13 dinara
 

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ti nisi objektivan i lupetaš gluposti ali malo ko sme da ti kaže. Pogledaj ko ti lajkuje.

To što radiš je problem svih nas, pa i tebe što sam i obrazložio. A to me demantuj činjenicama.
Kakvu veću činjenicu hoćeš ,povrtarska proizvodnja i ratarska nisu iste.
Nisu ista ulaganja i prihodi.
Zar misliš da će neko da mi ustupi zemlju?
Koji je po tebi način da ja dodjem do površine?
 
@Lule28 I od kud tebi sad informacija da ce cena biti 12-13 din.
kad ce te prestati lupetati?
farm komerc je krenuo sa 17din pisao sam u drugoj temi

danas je 16din na 14%

sa 20 vlage izadje 14,70din

kao sto sam pisao i tamo on je uvek sa boljom cenom nego ostali i daje,ukoliko uspes da se dogovoris sa njim vecu cenu nego ostali

za sada ostali jos nisu izasli sa cenom,racunam da nece biti veca od 15.5din na bazi 14%

vrsem u ponedeljak sto moram zbog branja pa cu videti stanje
 
Sad kad je mala zarada ili smo u minusu, svi nervozni i onda kreće gunđanje, ujedanje, uvrede, a svi mi skoro pa isto mislimo i imamo, u istom se loncu kuvamo ali nam je izgleda malo lakše kad se na nekog istresemo.
 
Sad kad je mala zarada ili smo u minusu, svi nervozni i onda kreće gunđanje, ujedanje, uvrede, a svi mi skoro pa isto mislimo i imamo, u istom se loncu kuvamo ali nam je izgleda malo lakše kad se na nekog istresemo.
A što bih se ja sad istresao na tebe ako se požališ.Jel to kolegijalno.Zar ne treba jedno drugog da razumemo.Naravno da ovaj sa 150 ha ne razume ovog sa 10-ak.
Kad bi video komšinicu,možda bi bilo čarki ....
 
Ja sam uvek isto mislio i misliću, ja sam uvek isto govorio i govoriću isto. Jer je samo jedna istina. Zato sam i prestao da radim arendu. Vuk dlaku menja ali ćud nikada. Ne pada ni na pamet da se takmičim sa onima koji žive da bi radili, ja radim da bih živeo.
 
Nazad
Vrh