Kukuruz 2024

0710 ako se okisa tesko se skine, zeza ga vlaga. Jako tesko skida, ali rodi dobro.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
A kakav bi bio taj 0710 ako bi se posejao na malo ljućoj zemlji, da li bi mogao solidan rod da da? Znam da bi vlaga bila dobra tj niža, a ove godine bio 9300, lepo je bilo poleglog.
 
Namenjen je za silažu pa mi nije bitno otpuštanje vlage.Moram niži fao jer ekipa koja nam radi silažu dolazi ranije nego što bi trebalo pa nam fao 600 ne bude baš kako treba.
 
P9889 imao sam ga, taj je najviše polegao, ja sam se iznenadio za P0164 on je poprilicno bio visok i nije polegao, ali na drugu stranu atara, možda tamo nije bilo vetra. P0710 nisam imao.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
P9889 je strasno osetljiv na vetar, imao prosle godine i vetar krajem septembra ga je urnisao..........Takođe, hoce da buđa katastrofa...
 
A kakav bi bio taj 0710 ako bi se posejao na malo ljućoj zemlji, da li bi mogao solidan rod da da? Znam da bi vlaga bila dobra tj niža, a ove godine bio 9300, lepo je bilo poleglog.
Ja sam ga imao ove godine prvi puta, zemlja jača, top rod, preko 9 t/kj, krajem oktobra jedan dio ovršen, 18 vlaga. Kod mene vlaga mi nije bitna i definitivno ide ponovo, a on je zamjena za 0412 koji sam i prije sijao.

Ove godine je plan, 0710, 9975, 0217 i 9911, vidit ćemo jel će sve biti tako da se uspije nabavit, uglavnom samo Pioneer ove godine.
 
Ove godine mi preostalo 2 sj Kleopatrasa koje nisam načeo ni tretirao fungicidom,hoće li mu nešto faliti za narednu setvu,držim ga u podrumu?
Imao sam jedne godine jedan džak tretiranog mislim Semafor-om ili sl . i nicanje sledeće godine je bilo lošije za 20tak%
 
Ja svake godine sejem sta mi pretekne od prethodne i sve bude tretirano insekticidom bude tu kad se sakupi za 1-1,5ha nekad i 2ha i nikad problema sa nicanjem nije bilo.
 
Ove godine mi preostalo 2 sj Kleopatrasa koje nisam načeo ni tretirao fungicidom,hoće li mu nešto faliti za narednu setvu,držim ga u podrumu?
Imao sam jedne godine jedan džak tretiranog mislim Semafor-om ili sl . i nicanje sledeće godine je bilo lošije za 20tak%
Vlaga nije prijatelj zrna. Ako je podrum vlažan pred setvu treba proveriti klijavost. Inače, i meni uvek pretekne malo semena za narednu godinu i sve upotrebim
 
Nebi trebalo da ima vlage jer se u tom podrumu nalazi peć za centralno grejanje na čvrsto gorivo kao i ona za gas.
Ranije sam uslužno sejao čoveku koji je stalno mešao seme od prošle godine koje nije dodatno tretirano fungicidom i nije bilo problema,sve dok jedne godine nije ubacio ono koje je prethodne tretirao,e tu je bilo presejavanje(n)...nije hteo da me posluša :nono:
 
Uvek prvo ptrošim lansko preostalo seme kada počnem setvu. Tretirano ili ne, nikad nisam video razliku u nicanju u odnosu na "novo seme".
A dali vi misite da seme koje se ne proda baca se na deponiju? Evo drugar radi u Banat semenu, punom parom se prepakivaju semena već neko vreme....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ma znam ja da oni to staro prepakuju,toga se najviše i bojim da mi se ne zalomi da je ovo moje prepakivano više puta:unsure:
 
Ja svake godine sejem sta mi pretekne od prethodne i sve bude tretirano insekticidom bude tu kad se sakupi za 1-1,5ha nekad i 2ha i nikad problema sa nicanjem nije bilo.
Kako uspijete kod narudžbe/kupovine sjemena da fulate za toliko?!
Meni rijetko kad ostane više od petine vrećice, cca 1-2kg a to što ostane samo zamiješam s novim, rasporedim jednako po baterijama pa i ako ne ponikne koje sjeme 'ne primjeti' se da ima praznih redova
 
9300 bas prinosan hibrid, lepo odpusta vlagu i lapo se radi, al je bas legao ove godine 😂 i tako polegnut je dao vise nego neki uspravni. Smanjicu ga al ga necu skroz izbaciti!
 
@Pajdaš Uglavnom ostane zbog semena od ogleda. A i kad kupujem ne gledam u sitna crevca, ne gledam nikad da uzmem knap. Jednom sam se pre 7-8 godina zajebao pa sam zbog manje od pola vrece semena cekao sat i po vremena na njivi bezveze, dok su moji kuci otisli da mi dokupe seme i donesu na njivu

Послато са Mi 11T помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh