MTZ Belarus

A jel si bio mozda da vidis na najlonu kod ovih ukrajinaca? Imaju svasta,nemogu da garantujem ali mi se cini da sam tako nesto i video tamo. Ja sam na svome planirao da izbacim taj i stavim hidro ali posle danera i njegovih problema neka,dobar mi je sto je sad na njemu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ko o cemu ja o servu , ubih se da ustelujem pilota na rusu , gledam dok ide okrene volan za 360 sigurno jedno 10-15 puta do kraja duzi kad seje i onda skontam ovo danas


Jel to klip upusta?


Sent from my Mate 50 Pro
 
orbitrol nov uzeo ,isti takav imam i na 549 i radi odlicno , pre ovog novog imao isto novi al 80 kubika pa sam ga menjao jer je spor volan bio, i sa proslim mi se jos vise okretao volan za 360 do kraja duzi

Sent from my Mate 50 Pro
 
U guzvi sam pa nisam ni pogledao bas detaljno snimak al koliko sam uspeo brzo da vidim deluje mi kao zakasnila reakcija tj volan je prestao da se vrti a točkovi nastavljaju.
Nekom logikom da je cilindar u pitanju vrteli bi volan a točkovi kasnili,meni lici kao da orbitrol nastavlja da propusta i ako je volan zaustavljen.
Ako sam ja dobro video.
 
I na primer ugasen traktor mogu motati volan, tockovi ne mrdaju. Posle nekih 1-1.5 krugova krene tesko, cimnem malonunkontra stranu i opet lako ide 1?5 krug.

Isto to bilo i sa proslim orbitrolom

Prosli bio lifam mozda 50h na traktoru radio nov , i ovaj sad M&Z


a na 549 npr ne mogu mrdnuti volan mozd 4-5 cm i krece tesko odmah.

Sent from my Mate 50 Pro
 
To kad je ugašen traktor mogu i ja da okrećem volan, nisam probao koliko al točkovi stoje. Ne znam da li tako treba ali mislim da ne.
 
Ne mozes da mrdnes skoro volan kad je ugasen traktor,jedino uz bas veliku silu,onda ide nekako...Isto tako u radu,kad namotas volan do kraja,bilo levo ili desno volan kao da ima granicnik,ne mozes ti da motas koliko hoces.
U suprotnom,orbitrol je u kvaru,to je moje misljenje,tj slazem se sa majstor Nebojsa.
 
Nov lifam i nov ovaj se isto ponasaju, znaci dva nova u kvaru ...
A taj lifamov sam skidao i nosionu fehid na proveru i bio je ispravan, skinucu i ovaj pa cu odneti

Sent from my Mate 50 Pro
 
Zamjeni taj orbitrol sa onim sa 549 ako on radi dobro a isti su.
Odmah ćeš znati dali je do njega ili do cilindra.
 
Ako si kupovao klip kod rusa na njlonu onda on ima plastičnu manzetnu umesto gumene.. Meni to bilo problem... U vožnji sam morao bukvalno polako da motam volan u desno da bi traktor išao pravo.. Skini tilindar začepi rupe pa vidi dali mozes da ga proveriš.. Ja sam tako dao 200e na orbitrol a da na kraju bilo samo 25e da se odradi cilindar.
I proveri dali nema lufta u onom duplom zglobu što ide do orbitrola. Tu kad ima lufta onda zna da ima tu zakasnela reakciju (doduse ne baš toliko kako kod tebe ali ipak pogledaj ne košta ništa)
 
Cekajte, trebalo bi da orbitrol ne pusta ulje dok se ne dira volan..?
Ja bih creva skinuo sa klipa, ubacio u kantu, upalio motor bez pipanja volana i pratio...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad ne diram volan ne pusta , nego okrenem ga do nekog polozaja i tako nategnuto drzim , onda idu.

Cim pustim volan stanu tockovi

Sent from my Mate 50 Pro
 
Taj zglob sam nov stavio , ima malo tu lufta ,kezaci se u nutevima malo , mada , moram to sve prepraviti, ne vredi .Ruska budalastina.
Dupli zglob na orbitrol, strasno.

Dobice on kao na imt-u , direkt u stub volana orbjtrol, sta god bude smetalo brusilica ce raditi.
Ako si kupovao klip kod rusa na njlonu onda on ima plastičnu manzetnu umesto gumene.. Meni to bilo problem... U vožnji sam morao bukvalno polako da motam volan u desno da bi traktor išao pravo.. Skini tilindar začepi rupe pa vidi dali mozes da ga proveriš.. Ja sam tako dao 200e na orbitrol a da na kraju bilo samo 25e da se odradi cilindar.
I proveri dali nema lufta u onom duplom zglobu što ide do orbitrola. Tu kad ima lufta onda zna da ima tu zakasnela reakciju (doduse ne baš toliko kako kod tebe ali ipak pogledaj ne košta ništa)

Sent from my Mate 50 Pro
 
Nazad
Vrh