Odg: skotnost

Pa ako se muzjak izvrne nastranu, ja pustim da se izvrne dvaput i posle i ne probam posle 5 dana ponovo i uvek se okoti.
 
Od moje 3 zecica koje su u jednom prostoru jedna je okotila jedno, a od ove dve izgleda da ima dosta od ove sam nabrojao desetak do su od ove druge manji i ne moz se prebrojati i jos umotani u dlaku...
 
Pozz svima imam jedno pitanje za sve vas jedna zecica siva mesanka parila se 8 marta,inace to joj bilo prvo parenje posle 15 dana nakon parenja bacila dlaku bacila dlaku i napravila gnezdo,a 31 marta se parila sa zekanom a sad huce kad je hranim i cim joj pridjem.Da li zna neko sta je sa njom inace ona ima stomak veliki pa sad ne znam da li ce da se okoti nocas nisam imao ovakav problem sa zecica do sad?
 
Pozz svima.Zecica mesanka prvi put se parila 8 marta i posle 15 dana bacila daku i napravila gnezdo i posle toga 31 marta se opet parila a sad huce kad je hranim i kad joj pridjem.Ja ne znam u cemu je problem sa njom inace do sad nisam imao ovakav problem sa zecicama...
 
Sacekaj jos nocas ili sjutra ako se okoti to je to ako ne nista pari je opet ili cekaj 31....cim ima stomak trebalo bi .a ako hukce moguce da ti se okotila ili treba da sse okoti svaki cas tako je meni moja hukcala prvi dan kad se okotila....
 
Pozdrav forumasi..
Imam zenku mjesanca koja ima 5-6 mjeseci i tjelesnu masu oko 3 kiograma. Da li bi se ona mogla pariti?
 
prvo parenje starije kunice

Dali je istina da ako se kunica nije dosad parila a ima vec 11-12 meseci, da je opasno po njen zivot, ili samo moze roditi mrtve, a dalje parenje da bude uspesno. I kako da racunam da hoce se pariti kad nemam perimetar odakle da pacunam onih 18 dana posle kocenja kad ulazi u period estrusa?
 
Nigde nisam srela informaciju koliko je vek parenja jedne kunice? recimo da je parena poluintezivnim nacinom, na 40 dana i vise od okota, svakako posle odvajanja malih, koliko godina moze ostati plodna, s obzirom da moze da zivi i do 12 godina. Za muzjake sam citala da mogu biti plodni dugi niz godina, ali za zenke ne znam?
 
Meni su rekli da je muzjak najplodniji od 12-og meseca i traje dve godine do panja......A zenke najbolje od 5-6og meseca,ali ne znam dokle....S'obzirom da jos ucim i ovo ce ti pomoci.
pozzzzz.............

---------- Poruka napisana u 22:48 ---------- Prethodna poruka je at 22:44 ----------

PS.....
Imas nesto i na linku "Parenje kunica"
 
Životni vek ženke kunića u intenzivnom uzgoju je max 1.5god.U poluintenz. možda malo duže.Ona može ostati plodna još dugo,nekih 5-6 godina ali je pitanje šta i koliko će ti davati?
 
Zenku koju imam stara je vec 4 godine bez problema se pari i radja po 10 kom.Sto se tice muzijaka skoci jednom i to je to nema sile da skoci drugi put.
 
Nazad
Vrh