Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Kod nas ti ja mogu naci slame sa 100kj... Ja planiram da se prebacim na soju jer imam presu imam skladiste i cele zime sam kuci... Ovako sve moram kupiti sem sapurika... Ja cu ove god uzeti samo topolu i Banovica 3t...
 
Bilo je i kod nas slame koliko hoćeš dok su Zmajevi radili po ataru. A sad gotovo ne može videti Zmaja. Drugar je imao Zmaja i od njega sam dobijao slamu koja mi je falila, al sad je i on prešao na Case.
 
Kod nas je udarila nova moda vecina pale strnjike,zbog bolesti,tako da pitas bilo koga da neukljuci secku da uzmes slamu vecina bi ti dala,doce mozda to i kod vas.
 
Govorim o sojinoj slami a ne o žitnoj. A to niko ne pali, i to nije nikom problem da zaore kad se lepo isečka. Uzgred, ne pamtim kad sam video upaljenu strnjiku kod nas, možda će i biti paljenja ali samo džombišta zbog uništavanja plamenca i diabrotike koja je ove godine harala. Slame, teško...
 
Dukej predji na alternativu..zitnu slamu ja koristim jer je svakako imam zbog goveda,takodje koristim i baliranu kukuruovinu koja u opste nije losa,cak sta vise...cesto idem iza klasa od 6 ili 8 redi heder i baliram samo ono iza slamotresa,uglavnom je to komusika i cokanj,i to gori ko ludo..u indjiji se soja skoro i neseje pa sam prinudjen da se vako snalazim sto i tebi savetujem..
 
Цер је екстра калоричан, права топлотна бомба. Ја ћу куповати дрва по два-три метра од сваке плате.. Не може се финансијски одмах све.
 
Цер је екстра калоричан, права топлотна бомба. Ја ћу куповати дрва по два-три метра од сваке плате.. Не може се финансијски одмах све.
Tako je i bolje slozis pantljiku izmeris i lova.Prosle godine kupio11m i kad je cale slozio ono9.5m
 
Citam ove vase postove i sve o tome razmisljam da li ste sigurni da stvarno ima toliko metara koliko narucite? Nisam hteo da vam stajem na muku pa sam cutao.
 
Nema ga da neće zakinuti, bar jednu metaricu da odvadi od mjere. :osmeh:

Komšija uslužno pila drva i došao kod nekog lika da usitni 10 metara. Pita gdje su drva, a ovaj sav posnosan eto tu je sve na gomili. Kao punac mu dovezao drva i ovima govori kako nikad nije tako dobio pravu mjeru do te godine.
Kaže komšo došlo mu u zemlju da propadne. Ako kaže da je tu jedva 7 metara eto svađe u kući, a sramota ga naplati pilanje za 10 jer zbog te sitne razlike neće da ga mušterije izbjegavaju pošto ispada preskup.
 
Ko ne zna ili neće da mjeri. Kaže moj tetak moraju i oni nešto zaraditi, e kad je tako plaćaj koliko traže.

Prije desetak godina u moj komšiluk je za šest kuća dovozio neki lik godinama. Bila uredna mjera prilično i onda to ljeto dvojici komšija dobro zakinuo, a kupovali svake godine 15-20 metara. Kad je došao kod nas rekli da ćemo slagati pa nakon mjerenja platiti i lik okrenu kamion, kao nema on vremena da čeka. Putuj igumane, u moje dvorište više nećeš ni ući.

Par godina sjekli sami, ali to je na granici isplativosti pošto bolje zaradim radeći svoj posao i nađem drugog dobavljača. Čova svaki put dođe autom po mene ili starog, odveze nas da vidimo kakva su drva na kamionu i ako odgovara dovozi.
Već tri godine sve uredu, nafam se da će tako biti i ubuduće.
 
Nazad
Vrh