Pšenica 2022-2023

Sad pitanje da li moze na 2dl/kj rampe da ide psenica ?
Koji su generalno limitirajuci herbicidi iz soje za psenicu ?
 
Cjena original sjemensku sofru 0.8e za kilogram.....prosle 0.55e....imam nesto svog sjemena sto sam ostavio i to je to....
 
Pratim stalno sta se desava sa cenama djubriva. Ali taman je ova kisa pala pa cu lakse uzeti uzorak zemlje na analizu. Po tome ci se odlucivati sta uzeti.
 
Ja sam izselektovao Alkantaru i Avenue. Njih ću dokupiti i semenske. U planu je za probu Basilio, i možda još neka od novih sorti na tržištu.
 
Ako se ore za psenicu, da li vestak da se zaore ili da se razbaca preko oranja?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ja prosle god sam istanjirao oranja pa onda razbacao mesano i sve spremacem pokrio i pripremio. Ovde se pricalo da psenica i nema bas neki dubok koren i da je bolje ne zaoravati mesano. U odnosu za proletnje useve.
 
2ha pod suncokretom dobice po 10x4000l po ha osoke od svinja,2ha ce dobiti italopolinu oko 600kg po ha,1.5ha nov zakup pod suncokretom po skidanju ce dobiti 3x16 ili 16-16-8, 300 kg po ha ali zavisi koje mi pre stigne od djubra. 2ha pod kukuruzom (moja zemlja) po skidanju dobice italopolinu 600kg po ha,1.4ha moja zemlja pod kukuruzom dobice osoku 8x4000l po ha,ostalo ce dobiti neku od formulacija gore navedenih. Sve ce se razbacivati po skidanju,sve ce se zaoravati pre setve psenice do maks dubine oko 20cm. Sejacu svu psenicu kupovnu jer nisam bio zadovoljan sa kvalitetom skinute a i svu sam je predao.
 
Nazad
Vrh