Pšenica 2023-2024.

Tako je najsigurnije da se ne pokvari.
Svašta može da se desi ako dugo stoji.
 
Pa od čega je ušpicila, nit je vrućina a ima i vlage malo od ovih kiša?
Ja sam danas prolazio kroz atar, pšenice izgledaju poprilično dobro posle ove infuzije što je pala proteklih dana.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Njiva u kondiciji,izrazito visoka zemlja nedostatak padavina i eto ga...
 
Revycare + Grom,to mu je to za ovu godinu.Možda sam mogao da sačekam još dan,dva ali javiše vetar od sutra.
4f4622151c98aca451b666003a95ac49.jpg
168ee281edcc707cc3f787e7ba4f68d3.jpg
d6671bbf4acf1606a38cbb303fbd0068.jpg


Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Данас обилазио неке пшенице. Од четвртка па на даље нестабилно и падавине. Да ли је за неке касно да се још једном уради фунгицид наредних дана, има ли сврхе? Немам никаквог искуства са третирањем у овој фази.

Avenue










Rhum





Apilco





Sofru








Симонида





 
Слично и код мене, кад год одем на њиву другачије изгледа. Први пут је сејем па не знам да ли је увек тако. И Apilco је баш лоше изгледао, сад је мало бољи.
 
To je za Sofru sasvim normalno. Pola džigerice mi je pojela, zato sam je ove godine preskočio.
Jel ima neko posejan KWS Ultim, sejem ga prvi put, malo kasnija sorta i nešto mi ne obećava...? Klas još nije skroz formiran ali mi deluje da će biti malen.
 
Ja sam posejao KWS ultim . Njega imam utisak da misevi obožavaju. Najviše je nastradao od miševa.
 
Ako ne sutra onda u sredu rano ujutru moram prskati. Lema ubi. A vetar bas duva. Mora se prskati i od bolesti preventivno (najava kise i vlaznog vremena a toplo, idealno za bolest) a za ove i neke dr insekte obavezno. Pa kako joj bude. I ovako je godina sva losa pa neka ide do kraja. Jedino dobro moze da bude sto su psenice ovako rano izasle i sad u maju ako bude kisa onda sigurno nece biti velikih vrucina pa ce moci lepo da istera do kraja. A ne da je neka vrelina presece na pola i onda zrno ostane sitno. To je po meni jedino sto moze da valja.
 
Апилко, одрађен други третман (Пилон Плус, Плурес, Фитоферт Спид Г). Први третман Дует Турбо, Вантекс, Метмарк, Фитоферт Спид Г.
Ове сезоне је 10 дана касније посејано него прошле, а други третман је дошао око 20 дана раније.


 
Poslednja izmena:
Spreman Pylon plus i Laidir. Dobio i kesu Funomila (tiofam netil) od 1 kg i nisam siguran da li on može da se meša sa Pylon plus?
 
Nazad
Vrh