Plug ili gruber

Odg: PLUG ILI GRUBER

Imate i podrivace za manje traktore sa jednim kopljem,takav mozete vuci i sa imt traktorima ili koje kakve slicne...Nemora uvek veliki traktor verovatno niste videli manji podrivac jer podrivace mozete videti vecinom na imanjima koji koriste velike traktore.
 
Odg: PLUG ILI GRUBER

igluhc.jpg

View My Video
OVAKO JE IZGLEDALO JUCE ZAKASNIO SAM JEDNO DVE NEDELJE ALI SE URADILO
 
Odg: PLUG ILI GRUBER

Vidi se kako odlicno pokriva zelenu masu,to jest korove na parceli pre i posle prohoda Horsch-a cak i pri manjoj brzini kretanja.A i kvalitet zemljista je na odlicnom nivou. :D
 
Odg: PLUG ILI GRUBER

Evo mog grubera prekjuče radio sojište pre setve pšenice

9to02q.jpg
 
Odg: PLUG ILI GRUBER

evo me imali goste ovako: 15 radnih tela 3 -metara širine kupjen polovno na licitaciji pre tri god mi smo namestili hid cilindre dubina bila do 20cm jedan prohod bila dovoljna za setvu
 
Odg: PLUG ILI GRUBER

Sejao si na ovako obradjenu povrsinu ili si prvo prosao setvospremacem? inace dobra masina :D
 
Odg: PLUG ILI GRUBER

da posejao pa povaljao kembridžem kažem bilo dovoljno jedan prohod jer nije bila zemlja gažena (sabiljena)
 
Odg: plug ili gruber

Evo i mene malo na ovome forumu.Slažem se sa članom Zlatkom da je bolje gruber nego plug razlozi su priloženi u nekim postovima. Ovako zašto po vama svi žetveni ostaci moraje biti unešeni u tlo.Recimo ovako oremo u teškim i vlažnim uvjetima neku tešku ritsku crnicu, a žetvene ostake zaoravamo koliko nam omogučuje da imamo neku dovoljnu dubinu oranja.Patimo traktor,plug,sebe trošimo više goriva i ono najvažnije sabijamo tlo.Iduče godine oremo istu tu parcelu i uočavamo među prevrnutim brazdama ostatke prošlogodišje žetve kukuruza.Gruber če vjerojatno i ostavljati nešto ostataka ali uzmite olovku u ruke i zbrojite uloženo i vremenski obavljen posao kod grubera i oranja.Pogotovo sada kada su cijene proizvoda nikakve.Osobno znam dosta poljoprivrednika koji su ove jeseni izostavili oranje za sjetvu pšenice
 
Odg: plug ili gruber

Oranje nemože ništa zamjeniti. Gruber može proći na tlima dobre strukture i dobrih vodozračnih odnosa. A izostanak oranja se najbolje vidi u godinama sa ekstremnim vremenskim uvjetima (suša, ekstremna količina oborina...) kao što je bila ova godina. Za primjenu grubera jesam, no ne svugdje i ne uvijek. Prašenje strnjaka, sojišta, repišta, ako je dobra jesen...
 
Odg: plug ili gruber

Bećarina pusta je napisao(la):
Oranje nemože ništa zamjeniti. Gruber može proći na tlima dobre strukture i dobrih vodozračnih odnosa. A izostanak oranja se najbolje vidi u godinama sa ekstremnim vremenskim uvjetima (suša, ekstremna količina oborina...) kao što je bila ova godina. Za primjenu grubera jesam, no ne svugdje i ne uvijek. Prašenje strnjaka, sojišta, repišta, ako je dobra jesen...

:D :D :D slažem se...
 
Nazad
Vrh