Prskanje strnjišta a da nije total . Šta mislite?

Planiram ove godine da izbacim total pri prskanju strnjišta,šta mislite da li je dovoljno po ha 1 litar floyda i 0,4-0,5 litara matona?
 
Jel to po kj ili ha? Koliko te izađe 1l flojda i 0.5 matona?
 
Po hektaru sam napisao....maton je jedan litar oko 1000 dinara a 1 litar floyda ili flupisora oko 2000 dinara.
Dakle izašlo bi po hektaru prskanje strnjišta oko 2500 dinara.
 
Power70 jer posle ove kombinacije, što planiraš, nema problema oko setve narednih kultura? Predpostavljam da u jesen ideš duboko oranje.
 
Ja sam prosle god. Isprobao kletox 2.1L/ha i zadovoljan sam. Ove god. na tim njivama imam samo semenski sirak (ali nisam uspeo da ga resim nikosavom, a kasnije ni rimexom u punim dozama). Na kraju sam odradio laudisom i nije lose za sada. Inace kletox uzeo u hemoslaviji po 1050, a total bio 640. Trebalo bi mi najmanje 6L/ha totala sto je oko 4000 din. a ovo sa kletoxom izaslo dosta povoljnije. Od sirokolisnih korova imao sam sporadicno ambroziju i lipicu, ali sam ih zaorao sredinom septembra i njiva je tako stajala do marta kad je isao spremac. Sad je na tim njivama kukuruz koji polako zatvara redove, ali mu treba kise.
 
Nisam radio do sad ali planiram ove godine....suncokret ili kukuruz ide na to,prvo tanjiranje pa duboku oranje na jesen.
 
Ove godine posle žetve pšenice planiram da ugarim njivu, 1,92 ha, i ako uspem da povlačim, dok ne zasuši. Pa za mesec - dva da oprskam, ako krene trava, pa u oktobru veštak i duboko oranje.
 
Tako meni komšija inače veliki gazda odorao 2m ja kod njega on kaže pa mrzelo me da skupim plug a plug vario. Nego APP a ja mu kažem da ću ja uvek imati površinu koju treba da imam bez obzira koliko mi ti odoreš jer mi je Tast sa druge strane 👍😏
 
Prosle godine sam eksperimentisao kada sam prskalo strnjike maton, Nikosav, Metmark, flupisor . Sve je dobro ako malo pojacas sa 1l totalna na prskalica.
 
Bojane, ta je iz druge ulice, pazim ja šta radim i gde gazim.
Opasan ovaj Pidikanac, odore malo od tasta ali ga jako poštuje, čak mu i ime piše sa velikim T.
 
Zanimljiva tema, total ovih dana 980 din/l.. Sve ce se manje koristiti a moramo kombinovati druge materije na strnjikama samo je pitanje koja je najbolja kombinacija i doza..
 
Po meni ili total ili tanjirača.
Pogotovo sirak, što ga više prskaš on sve rezistentniji na tu špeciju. Ovakvim prskanjem za par godina doći ćemo na to da ga nećemo moći nisačim suzbiti....
Ja već ove godine imam problema sa zubačom, 1l fuzilejda po 1kj i malko požutela i tera dalje.
Prošle jeseni tretirana sa fokus ultra u full dozi+malo totala, i eto je opet sproleća....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Gde sam sejao soju na prošlogodišnju strnjiku nisam išao korekciju za sirak, na kukuruzištima jesam. A strnjiku sam tretirao prvo sa kratkom tanjiračom a posle nekih mesec dana sa gruberom. Posle samo oranje za gotovo. Na ta dva tretmana potrošeno nekih 10-12 litara nafte po jutru...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh