Soja 2023

Smanjena zbog plodoreda na parcelama gde nikako ne uspeva,a bio suncokret pa je psenica ubacena.
Ostavljeno seme I dalje ZP Laura.
 
Po planu nekih 3 k.j Apola i neka nova eksperimentalna u baštu da se uhvati seme.Ako kolega proda ekstruder, nema setve pa će je zameniti suncokret, jbg.
 
Sa oko 70-75% povrsine pod sojom od ukupno koliko obradjujem smanjio sam na 35%.
Psenice nikad kao do sad posejane, isto i suncokreta a kukuruz isto nesto povecan.
Na svim parcelama ici ce Wendy.
Soja je kultura koja mi je bila baza u ratarstvu ali ovogodisnje vremenske (ne)prilike su cinile svoje da me malo udaljavaju od setve soje kao u prethodnim godinama.
 
Ja je sejem standardno u ritu u plodoredu sa kukuruzom.Ostale njive pšenica,kukuruz,suncokret...
 
Uzeli je ljudi kao sirotinjsku biljku kojoj ostavis svoje seme,moze bez djubriva i samo se hemija kupi.
Tesko je tu nesto ocekivati, jesam mlad ali nikad u nju nade nisam polagao uvek je bila APP biljka.
 
Mi ovde i jesmo siromasni pa nas takva biljka i odrzava ovaj nas deo Banata valjda samo bog nije zaboravio.Ako nije problem ti se bolje snalazis sa strucnom literaturom kad je pocela da se seje soja u Vojvodini.Moje pamcenje doseze do 72-74 godine i to kao kroz maglu secam se i sorte Korsoj,mozda i gresim
 
Slazem se sa tvojom prvom recenicom dok za drugu sam sigran da gresis😎
Ne cgreši mnogo jer već sad se polulegalno uvozi GMsačma i pitanje je kratkog vremena kad će se to ptpuno dozvoliti i onda je noGM popušila .Kada je sa tri pura manjim rodom ove godine cena u padu pored zabrane uvoza šta će tek onda biti sa cenom :sta: :sta:
 
Kao i obicno povrsina oko 80% soja kraljica u vodjstvu po povrsinama, zatim apolo pa rubin i beta staro seme… ovogodisnje je ocajno od te dve sorte…
 
Nazad
Vrh