Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Izvinjavam se, nisam do sada znao da je i za ratarske proizvode uslovljeno da se sadi odredjen broj zrna po hektaru i da dolaze da vam broje i mere, npr. kukutuz na 10 cm pa da dobijes povracaj za seme ......
Nisu ratarski proizvodi samo pšenica ,kukuruz i suncokret ima tu dosta višegodišnjih kultura za stočarske potrebe.
Lucerka ima povraćaj ove godine pa minimum 5 godina nema ,crvena detelina ,veštačke livade itd.itd....
 
Jutros mi u NIS call centru rekli na moje pitanje kako su svi odjednom dobili poruku o blokadi da je to odluka Vlade Srbije....
 
"Ako poljoprivrednik povrat plaćene akcize ostvari na osnovu netačnih podataka, novac će morati da vrati sa zateznom kamatom, a poljoprivredno gazdinstvo mu se stavlja u pasivan status, pa neće imati pravo ni na kakve subvencije dok taj novac ne vrati"
 
To u slučaju ako si ispucao svih 100 L/ha pa ti preostaje samo "obično" pravo - sladoled...
 
Da li ima neko informaciju kada pocinje isplata po hektaru za vec obnovljena gazdinstva.Moje obnovljeno 5.2.
 
Evo malo detaljnije

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh