Tegovi za traktore

Mislim u prodaji da bi se kupac oduševio sa ovim tegovima koje ja napravim😁
 
Ja bi na njegovom mestu kupio prednju hidrauliku.. Zakaci napred malu laku drljacu a pozadi polutesku, taman resi problem tega i istovremeno radi 2 prohoda odjednom..
 
Teško da nebi trebao teg i za manju drljaču, a možda zatreba i za obrtac ako kupim.
Za oranje ti svakako treba teg napred, njemu prednju vucu kad ukljucis bez tegova kao da si dao babi konopac ispred da povuce malo..

Ili dva pluga ravnjaka. Jedan zakači napred a drugi pozadi.
I taman kad izadje na drugi kraj njive ne mora da okreće nego rikvercom vrati dve brazde. Tu se dosta vremena uštedi.
Ja sam vise za ovaj predlog od NA, bolje ispred neka mala tanjiraca sa 8 tanjira da secka biljne ostatke, moze i u plastenik sa njom da udje. Ako bi isao plug ravnjak ispred onda maksimalno jedna brazda i to da zove Tomu da dodje sa RenoJom da mu otkaci piramidu pa posle nek zavari Miladin na zadnju stranu da moze da kaci napred..
 
Sto se sprdamo, ja uvek razmisljam tako da je bolje na prednju hidrauliku nesto da se kaci umesto tega, zato sam je i kupijo. Kad idem u tazbinu da orem napred kacim plug a pozadi drljacu, odem i uradim sve odjednom ne vracam se kuci za drugu masinu.
 
Ja sam mesao sta se zateklo u dvoristu. Samo je bitno dobro izracunati tezinu, napravis prototip kocke od 1 dm3, sipas smesu i ostavis da se susi 15-20 dana. Onda izmeris i znas koliko ti je tezak 1 dm3. Tako preracunas koliki ti teg treba i tek onda pravis prototip tega.
 
1m3 betona od šljunka je težak između 2 i 2500 kg, sve se moze matematički preračunati.
 
Pa nije isto 400 i 500 kg, mora da se napravi prototip da se tacno utvrdi koju tezinu dobijas. Ja sam tada negde nasao podatak da moze biti tezak izmedju 1700 i 2400 kg.
 
Oko 2000 kg je običan beton od šljunka pjeskovitog, 2500 kg su neki teški betoni. Imam kocke baroka mogu izmjeriti, on je od drobljenog kamena.
 
Nazad
Vrh