TEKSEL OVCE

mozda su ruzne ali pune mesa eksta kvaliteta,nepostoji ni jedna rasa sem teksela,sarole i ile de france koja daje toliko puno mesa koje ima u srbiji,doduse safolka nisam probo
 
Evo slika ovih prinova,slikani za vikend,idu na pasu ali ne daleko.najmanje nije mgao da potegne kantar od 50 kg(mereni zbog davanja lekova),imaju postavljene slike u temi kao mali kad su pa procenite starost i pritrast.najveca ovcica ima oko 65 kg
bhg3fk.jpg

2f0c6j5.jpg

10fbds0.jpg

6f74f5.jpg
 
Imaju sve atribute vrhunskih grla, a ako se i ima sta dodati to je da je ova ovcica u krupnom planu bas ekstra grlo. Sretni ti kolega i plodni bili.
 
Fino je ovo miladinovicu samo nastavi da ih hranis kao i gazda pre tebe i rezultati nece izostati.Bez hrane i najbolja ovca moze jako ruzno da izgleda :ppozdrav:
 
Bez hrane nema nikakvih rezultata,tovne rase to odmah pokazu na kondiciji.Trudit cu se da ih hranim bar priblizno pa cemo videti sta ce biti od njih,hvala na pozitivnim komentarima drustvo
:ppozdrav:
 
Evo slika mog texel ovna,ojagnjen februara 2009.,pario kao jagnje,ide zajedno sa ovcama svugde,prepario preko 40 komada jesenas i za vikend je izgledao ovako
29duxp1.jpg

eze6o2.jpg
 
Sjajna rasa, dobio sam jednog texsela - ovna još kao jaganjče sad mu je već oko godinu i mogu vam reći ljudi da u životu nisam imao ništa što ovako brzo raste i dobija na težini o snazi da je govorim, fantastična sorta. Ja ga inače koristim za ukrštanje sa drugom radom kako bi pojačao lumen mesa janjadi za klaonice ali ozbiljno razmišljam da nabavim nekoliko čistih ženskih teksela pa da nastavim sa njima.
 
8xvdip.jpg
moje dviske pusene na parenje
Post je spojen: [time]1293639775[/time]
_________________________________________________
lose slike slikane telefonom
 
Zanimljiv link svakako...

Ali na ovim prostorima "texel" grla su daleko slicnija onima iz 1907. nego iz 1975.,a ovima savremenima samo po imenu...
Nazalost takva je situacija vise-manje i sa ostalim rasama,izuzev recimo Virtemberga i to kod par odgajivaca...
Bice bolje,nadamo se !
Sve najbolje u Novoj 2011. godini !
 
dragoljub
Post je spojen: [time]1293995676[/time]
_________________________________________________
izvinjavamse cerka pisala pogresno
 
Nazad
Vrh