Trenutna cena soje na tržištu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ove godine ko nije uhvatio u februaru cenu,nije nista uradio sa lagerom soje...,moja je otisla po 35 pre par dana u februaru sam mogo prodati po 36,sta se tu desava nije mi jasno.?:sta:
 
Ja prošle nedelje prodao 35.70 sa pdv iz sopstvenog lagera, cena cele godine bila oko 350 evra/tona, meni ostao 50-55 evra zarade/tona nije mnogo al bolje nego ništa, na veće količine....::novac::
 
Ove godine ko nije uhvatio u februaru cenu,nije nista uradio sa lagerom soje...,moja je otisla po 35 pre par dana u februaru sam mogo prodati po 36,sta se tu desava nije mi jasno.?:sta:


Potpuno si u pravu za februar. Mi smo je tada prodali za 35.5 + pdv a euro je imao nisku cenu. Kad se sve preracuna dobili smo 25% vise nego da smo je prodali u sezoni, ali nije svake godine tako. Prosle godine je isto otisla cena soje gore ali je euro poskupeo oko 10 din pa je cena u trenutku prodavanja ispala samo nekih 10 % veca nego u sezoni.
 
Pa jedino takva cena može da pokrije manji prinos u odnosu na prošlu godinu, ali opet čisto sumnjam da će cena biti tolika. Dalije ko vršio soju i kakvi su prinosi.
 
Danas se na radio Srbobranu reklamira otkup soje po ceni od 35 din sa PDV.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh