Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Shale je napisao(la):
sa žabljem, tj. sa našom zem. zadrugom u krčedinu, a oni imaju ugovor sa žabljom...

To je kao i da su imali ugovor sa pećinačkom šećeranom.
I oni su prepuni repe.
 
pa šta su onda ugovarali toliko repe kad nemogu da je prerade? i kad će je preraditi kad su tako puni a peći su ugasili?

ali ne bi to bio problem da su oni ko ljudi lepo došli pa rekli, da će da ugase peć, mi bi je ručno izvukli, a ne ovako da čujem od drugih ljudi... kad su na proleće ugovarali površine, bili su tu svaki dan, a sad nema nikog... i kako ja da dogodine sa njima sejem repu(ili sa bilo kim)?
 
mi smo na nasoj njivi dobro omastili brkove, mislim da nikad vise necemo toliko zaraditi. dogodine sejemo 14 kj, do sada najvise od kako gajimo repu.
 
zcurcic je napisao(la):
ispunili smo onaj bonus za prinos po ha imali smo u proseku 70 t/ha, to mu na osnovnu cenu dodje povecanje od 16%. digestija je bila od 15,1 do 17. s tim da su tri kamiona bila ispod 16, jedan 15,1, jedan 15,3 i jedan 15,7. inace u institutu mi je digestija u proseku bila preko 17, ali nema veze, jer smo ovaj put odlicno prosli.
cena 3,5 dinara je kada se na to doda i povracaj pdv-a od 5%.
takodje radili smo sa ozz zunji-silak, stvarno fer i korektna saradnja.
moram da priznam da nismo ocekivali toliko para.
sa zabaljskom seceranom smo radili.
 
lako je njihovoj secerani, kada su monopolisti u sremu.
ipak dogodine nece biti bonusa ni u zablju, a euro raste li raste.
da li ste na vasoj njivi imali trulezi korena? koji sortiment ste koristili i koji je kvalitet zemljista na vasim njivama?
 
zcurcic je napisao(la):
lako je njihovoj secerani, kada su monopolisti u sremu.
ipak dogodine nece biti bonusa ni u zablju, a euro raste li raste.
da li ste na vasoj njivi imali trulezi korena? koji sortiment ste koristili i koji je kvalitet zemljista na vasim njivama?


Bilo je vrlo malo trulezi korena, seme strano, kvs,strube, kvalitet zemjle je treca i cetvrta klasa. :ppozdrav:
 
Pozdrav starim clanovima ja sam ugovarao repu sa pecinackom seceranom ::jako_besan:: i mogu vam reci da sam prosao kao bos po trnju. ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: :zli: :zli: :zli:
 
Zarada na repi 300 € + subvencija po hektaru ::novac:: nije loše , samo da nikad ne bude manje !
 
G-dine to je tako otprilike bilo i kod mene ali to je izutetno malo kolika je angazovana snaga i ulog.Prosle godine zarada mi je bila oko 650 evra po jutru tako daje svaki komentar suvisan, valdace ove godine biti bolja zarada. :cao:
 
Bice bolje :haha: to uvek kazemo jer nam je tako lakse.Da se je na vreme pocela vaditi repa i da nas nisu sjeb...ali u paritetu za vestak 8-16-24 bilo bi dosta ::novac::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh