Šećerna repa 2024

Zato sto ugovori koji se prave sa proizvodjacima ( PG, DOO, ZZ i dr. ) prave ugovor na cistu repu i takav primerak ugovora treci je prosle godine potpisovan za ministarstvo.
 
Iduce nedelje Sunoko odrzava prezentacije za proizvodjace.
Pecinci odrzavaju zimski skup 7og februara. Nadam se da cu stici da odem i vidim staro drustvo.
 
Da i to bas u nezgodnom periodu,kad nisu najavljene padavine. A planirao sam da krenem u zatvaranje brazde taj dan.
 
Šta sejete od sorti? Ja koalom prošle godine nisam oduševljen. Sad bi neku raniju kws sortu…
 
Jel ima negde još Regent da se nadje?
Šta bi njega moglo da zameni?
Stavio bih sistemik uz prvi herbicidni tretman

Fipromil?
 
Poslednja izmena:
Cao ljudi. Pomno vas pratim od prosle godine, dosta korisnog sam procitala i naucila, hvala vam. Zato zelim da delim i svoje iskustvo u proizvodnji sa vama.
Ugovorila sam proizvodnju i sa porudzbinom semena malo zakasnila, a i dooobar deo semena sa spiska nisu imali u ponudi. Mislim na Kovacicu.
Tako da sam uzela standard Koalu, koja se super pokazala prosle godine, a svi znamo kakva je godina bila. Kws sam zaobisla ove godine.
Pored Koale isprobacu Desedu, Huricane, Ouragan a i Formulu od Mariba.
Bice sareno sa sortama ove godine kod mene.

Moje pitanje za vas, da li neko regulise ph vode za prskanje i kojim preparatima? Ja nisam do sada, i mislim da je bas to uticalo na smanjeno dejstvo mojih insekticida, pa i do svega kasnije...
 
Ne bi trebalo za tako kratko vreme da se neutralise,imas neki link gde se moze procitati o tome ?.
Ne sejem repu,nzm koje a.m insekticida se koriste,ali neko najkrace vreme je bar sat vremena za ''half life'' preparata,to bi bili ph 8-9.Half life,vreme za koje je potrebno da se umanji dejstvo a.m za 50%.
Ja sam pisao o ovome pre par godina,jer glifosat je takodje dosta osetljiv na alkalnu vodu,koliko znam odgovara mu ph 4-5.
 
Ne bi trebalo za tako kratko vreme da se neutralise,imas neki link gde se moze procitati o tome ?.
Ne sejem repu,nzm koje a.m insekticida se koriste,ali neko najkrace vreme je bar sat vremena za ''half life'' preparata,to bi bili ph 8-9.Half life,vreme za koje je potrebno da se umanji dejstvo a.m za 50%.
Ja sam pisao o ovome pre par godina,jer glifosat je takodje dosta osetljiv na alkalnu vodu,koliko znam odgovara mu ph 4-5.
Ne znam kako da postavim sliku, imam jos 2 slike za Vas, probaću da pošaljem Vama u direkt pa postavite Vi.
 
@Ana.93
Nisam reparos,radio sam na drugim kulturama, nisam primetio u insekticidnom tretmanu al u herbicidnom je vrlo zapazeno, od pretprosle godine sam poceo sa Cosmocel Surfare, ove godine cu probati i ove domaće, duplo su jevtiniji.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
4b8f30778e23f992e52642e699737d8f.jpg
 
Ovo je tablica act.materija i optimalnih ph rastvora. prepisujem je, ne mogu da je ubacim.
2.4D (4,5-7), Dikamba (5), Mezotrion (4), Tembotrion (4-5), Glifosat (4,5-5,5), Kaptan (4-5), Fluopiram (5-8), Ditianon (5-7), Fluksapiroksad (6-7), Mankozeb (6), Acetamiprid (5-6), Fosmet(5,5), Spirotetramat (4,5), Cipermetrin (5), Hlorpirifos (5), Sulfoxaflor(5).
Po ovome se vidi da vecini act.mat odgovara kisela sredina, a niko od zastitara mi do sada nije preporucio koriscenje ph regulatora.
 
Nazad
Vrh