Šećerna repa 2024

danas poceo spartanje
IMG-20240430-194420.jpg

IMG-20240430-194429.jpg
 
Poslednja izmena:
danas poceo spartanje
IMG-20240430-194420.jpg

IMG-20240430-194429.jpg
svaka cast, ovakvu repu nisam vidio kod nas u ovo doba sigurno 7-8g
kad je bila sjetva? i sorta?

kod nas su znali reći dok je popularna repa bila pa dok se nije dogodila kobna 2008-a, dotad bila 2-3. kultura u ataru, odmah iza pšenice...

kazu ''kad se šparta repa oko 1.maja u sezoni vađenja prikolica više se traži''
 
19.03 setva,kws Eduarda
jbg teren je spreman god dana ranije za nju,bio jecam posle uredjeno gruber na 15cm pa total pa drugi prohod gruber na 20cm, djubrenje npk pa oranje. Brazda zatvorena 8 februar spremacem i glanc polugerminator.
 
svaka cast, ovakvu repu nisam vidio kod nas u ovo doba sigurno 7-8g
kad je bila sjetva? i sorta?

kod nas su znali reći dok je popularna repa bila pa dok se nije dogodila kobna 2008-a, dotad bila 2-3. kultura u ataru, odmah iza pšenice...

kazu ''kad se šparta repa oko 1.maja u sezoni vađenja prikolica više se traži''
Kod nas se kaže- što gazda ludji repa sve bolja.
 
Koliko je cena NPK i uree u secerani Vrbas ? Imam neke nedoumice pa bih bio zahvalan na odgovoru.
 
@NA: Dok sam sijao repu mučio me sjetvospremač u pripremi. Ove godine je to dodatno izraženo s obzirom na sušu koja nas je morila.
 
@NA: Dok sam sijao repu mučio me sjetvospremač u pripremi. Ove godine je to dodatno izraženo s obzirom na sušu koja nas je morila.
Kad lepo izmrzne zima i bude suvo spremac je po meni najbolji za prve prohode, posle samo drljaca se provoza na rotorima.
Npr prosle godine je dosta ljudi proslo koji su pripremali samo teskim drljacama i nabili zemlju.
Ove godine je jako lose ko je radio prvi po vlaznom spremacem i povadio,drljace su lepse ispeglale, ali utakmica jos traje.
 
Nazad
Vrh