Širokoredne sejalice "Maja" i "Lara"

Ima 6 baterija ni jedna ne seje lepo
 
Evo kakv je raspored zrna kod mene diskonosna maja na brzini od 5.3 do 5.8km/h sa 31 rupm 5.5mm na plocama,nije perfekt ali ni ove stranjske nemaju puno bolji raspored. Malo igra ulogu oko rasoporeda i oblik semena okruglo-pljosnato.
IMG-20220501-113527.jpg


IMG-20220501-113547.jpg
 
Zeljko koji najveći razmak moze da se postigne sa tim od 31 rupu?
21,5 kao na Olt?
max razmak je 21cm i sve sam sejao na 21cm a imam ploce sa 18 i 22 rupe,i ima dosta lepsi raspored sa 31 rupom. Mada sve po malo nosi na ne preciznost najvise brzina kretanja broj rupa na plocama i ulagaci,a ko ima diskove to retko ko podesava da peta raonika bude niza-starija od diska.Ja sa 560 idem 3 spora 1700 obrtaja jer imam spor kardan pa tek na tim obratajima imam 540 obrtaja,a kad idem prva brza na tim obrtajima onda je to 8-8.2km/h i to je po meni brzo i tu vec nije to. Nemam puno za sejanje pa polagano bez zurbe. Mada sam sa jednim prijateljem koji ima dve 6 redova maje na 50i70cm i dosta seje da je on bas trazio kako bi doveo raspore da bude sto bolji pored brzine i ploca je skratio peticu raonika za oko 15mm jer tvrdi da zrno prilikom pada sa ploce hoce da udari-zakaci u taj kraj raonika - pete i odma gubi preciznost zadatog rastojanja. Ja jos nisam svoj kratio al to mi je dogodine u planu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kratio raonik,backi patent uradio,(plasticni prsten na vratima),577 direkt kardan I prvom I drugom brzinom I ne vredi.prodao uzeo kunh raonu I ne boli me glava vise.Ima par maji u selu,sve brljaju a moja je bila haos.
 
Ja sam kratio raonik,backi patent uradio,(plasticni prsten na vratima),577 direkt kardan I prvom I drugom brzinom I ne vredi.prodao uzeo kunh raonu I ne boli me glava vise.Ima par maji u selu,sve brljaju a moja je bila haos.
znam da si pricao da je bas brljala i da nikako nisi mogao da je namestis. Ali po meni za 577 prva-druga malo mi je to brzo,do 6,5km/h je neka gornja brzina da bude korektan sklop.
 
Jes majku mu, ima onu kosinu na kraju.Otfikariću i ja na mojoj.
ja cu svoj isto odseci ali za sl setvu posto ove god sam zavrsio. Ako gledas iz profila kako je kod nodeta mnogo nazad pomerenija ploca u odnosu na raonik i ne moze da kaci kraj raonika i maltene odma ga spusta u plasticu. A po meni oridjdji stari nodet je po rasporedu zrna broj 1 za sve ove moderne sejalice,al jbg lagana baterija i trazi meksu pripremu a radnat brzina setve daleko manja za razliku od ovi sto upucavaju zrna,ali po rasporedu zrna se ne boji ni jedne novije.
 
Da li mi Majvicu Laru sa deppzitorima za gnojivo mogao nositi Zetor 3320 ili 4320?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Da li je neko ugrađivao hidro prebacivanje markira na Majevica sijačicu kojoj to nije fabrički ugrađeno?
Konkretno mislim ovako nešto kao na slici? Unaprijed hvala
54a0ddfe23c35144c11057a9998489e7.jpg


Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh