Šta sejati sledeće godine od povrća

sta god da sadis ako imas trziste prodace se.sve zavisi koliku povrsinu obradjujes.po mom misljenju uvek je najisplativije saditi paradajz,njegova prosecna cena se ne menja zadnjih 5 6 godina.
Post je spojen: [time]1285852241[/time]
_________________________________________________
moze ali je veliki rizik.vidis sta se desave sa klimom.inace seje se sredinom aprila tako da iznikne oko djurdjevdana kad prodje opasnost od ranog mraza.ipak ti savetujem da se drzis proizvodnje iz rasada sigurnije je.
 
Nebih se bas slozio za paradajz. Ova godina je izuzetna, donekle.
Najvise rada i ulaganja ima u njegovoj proizvodnji. Ume on dobro da uprska i to bas u jeku sezone.
Ali mi smo nekako navikli da njega stalno gajimo. A, kad se bolje pogleda i nema se neki izbor.
Ako ne uvezu na kvantas nesto i ostane. :ppozdrav:
 
Kao i obicno svastaricemo.

Da ostane ovako, da ne bude gore. :haha:

@Topalovicu

Dali znas koja je cena crnog luka na Obrenovackoj pijaci?
Na tezgi i kvantom?
 
Auuu!

Nisam bio skoro na Sabackom kvantasu, pokusacu da saznam.
Mada nebih ti preporucio, Sabac. Nesto kilavo ide roba.
Ako mozes da saznas cenu luku, posalji mi na pp. :ppozdrav:
 
Industrijsku su kinezi poceli da rade ove godine. Stize malo prosusena i balirana iz Kine. ::lose::
 
Kako se ova godina završila sa proizvodnjom paprike industrijske možemo sumirati rezultate i utiske.Po prošlim postovima stalno smo se žalili kako nam godina ne ide na ruku zbog kiša temperatura i bolesti pa je na kraju rezultat bio očekivan.Prinosi su prepolovljeni i sigurno će uticati da dosta proizvođača smanji površine značajnije tako da se na našem terenu prigrevice očekuje da će površine biti 50 % manje na uštrb verovatno soje i kukuruza.80 % proizvođača je na pozitivnoj nuli(oh kakav lep komunjarski termin) što će mu ogaditi papriku za duže vreme.Još kad se na to nakače otkupljivači koji su derali kožu sa guzice...
Što se tiče povrtarskih paprika i tu su rezultati šaroliki.Ja nisam uspeo da na svojoj ajvarki izguram ni 2.5 vagona po ha sa zelenom a kada sam pričao sa talijanima oni kažu da njihov farmer kada ima prinos 4.5 vagona po ha luz mani.Kako bi se tek mi onda proveli kod njih...
Na godinu ne treba puno filozofirati već raditi ono što si najbolje radio svih ovih godina pa gde opali opali.
Lepo nam bojčetić kaže da papriku uvoze baliranu iz kine :zli:
 
@ Tamara

Pravi povrtar nikada ne otkriva planove za proizvodnju.

salim se :D

Sledece godine skidamo plastenicku salatu, sadimo paradajz, krastavce, i mozda papriku (sve u plastenike)
 
Pa biće svega puno jer su cene otišle previše, ranijih godina je bar neko povrće imalo ekstremno malu cenu ove godine su se sve cene održale na nerealno visokom nivou. Logično je da će se više saditi.
 
Nazad
Vrh