Arma Trak

Pojavio mi se problem sa klimom izbacuje mi osigurac vec jedno 2-3 puta.Zamenim i onda radi jedno vreme pa opet,nikako da otklonimo.Znam ide zima pa nece trebati ali me nervira
Spulna vjerovatno,to je se meni desavalo na kombajnu!izgori osigurac,promijenim,radi neko vrijeme i opet izgori osigurac!
 
Tako je.prvo se skine okrugla frikciona serpa sa maticom u sredini,i obicno 3 srafica m6 se uvrnu u taj deo i izvrce se...kao radafciger.posle ima jedan seger koji se skine,remenica se svuce i ispod nje je spulna.
 
Aj da pitam i ja,kad radi motor na do 1600-1700 klima Radi super ,čim pređe te obrtaje samo vazduh ubacuju ne hladi proverili remen, remen je dobro zategnut.Bio mi servis nisu znali serviseri imaju posebniog ,majstoa za klimu.
 
Poslednja izmena:
To znaci da treba skinuti remenicu sa kompresora klime?Gledao sam ali je dobro sakriveno sve
Ne moraš ništa da skidaš.Pogledaj gde dolazi struja na kompresor.Skini dzek,ako idu dve zice na crnu dovedi direktno minus,na drugu plus sa akumulatora i vidi dal spulna gura kvačilo.Ako ima samo jedna žica onda minus dovedeš na telo kompresora,a plus na tu jednu žicu.
 
Hvala ti puno samo da ne moram mnogo da rasturam ovi prsti vise ne slusaju dobro.Sutra cu da ispratim sve video sam jedan dzek skinuo i vratio sad dal je taj javljam se.Sad se cuje da skljoca i dobro hladi ali posle nekog vremena ne skljoca i crkne osigurac najgore sto je u krovu iza displeja a neke plasticne zabice drze sve jos par puta da skinem i gotovo
 
Hvala ti puno samo da ne moram mnogo da rasturam ovi prsti vise ne slusaju dobro.Sutra cu da ispratim sve video sam jedan dzek skinuo i vratio sad dal je taj javljam se.Sad se cuje da skljoca i dobro hladi ali posle nekog vremena ne skljoca i crkne osigurac najgore sto je u krovu iza displeja a neke plasticne zabice drze sve jos par puta da skinem i gotovo
 
Hvala ti puno samo da ne moram mnogo da rasturam ovi prsti vise ne slusaju dobro.Sutra cu da ispratim sve video sam jedan dzek skinuo i vratio sad dal je taj javljam se.Sad se cuje da skljoca i dobro hladi ali posle nekog vremena ne skljoca i crkne osigurac najgore sto je u krovu iza displeja a neke plasticne zabice drze sve jos par puta da skinem i gotovo
Te plastične žabice ni serviser nije hteo da skida kod mene već skinuo krov. Najbolje ako istekla garancija da se osigurač izbaci pored displeja.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh