Berba kupina 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na mojih 50-54 ara najvice sam imao 2007 god. 18000 kg,ove godine 13700 kg za sada predato,ali ostalo zelene po mojoj proceni oko 1500 kg
 
na 12 ari 3500kg a zelenih ostalo oko 1500kg
ako mozete da mi kazete koliko je to duznih metara I zamolio bi sve koji tako pisu da kazu koliko je duznih metara.mnogo mi znaci da vidim gde sam ja I svi razlicito racunaju povrsinu pocev od malinara koji za 1000 duznih mtara kazu da je 20ari a svi razlicito imaju razmak izmedju redova.....
 
ako mozete da mi kazete koliko je to duznih metara I zamolio bi sve koji tako pisu da kazu koliko je duznih metara.mnogo mi znaci da vidim gde sam ja I svi razlicito racunaju povrsinu pocev od malinara koji za 1000 duznih mtara kazu da je 20ari a svi razlicito imaju razmak izmedju redova.....

1800 metara,razmak izmedju redova 3 m
 
Pitam sebe i forumase odakle i ove godine dobra cena za kupinu, dali je negde podbacio rod ili su na nasu srecu nasli jos neku svrhu za nju?
 
Poslednja izmena:
Kod mene na 75 ari nekih 14500 kg.Razlog ovako loseg rezultata je nedostatak vode.Ipak ,relativno dobra cena je popravila stvar.Secam se da sam je brao i na 18 dinara i ne mogu da se zalim,.
 
ove godine 8-9 kg po metru bez navodnjavanja,i to mi je neki record bez navodnjavanja.pripremio sam dobro kupinu jer sam znao za cenu,bilo je par greski ali na greskama se uci.koliko sam informisan oni koji imaju jedinstvenu cenu bi trebala da bude 135-140 tj cena od pocetka do kraja I gde se kupina bere do kraja meseca tj od pocetka do kraja po istoj ceni.zanima me xsale koja se tebi hvata prosecna cena a I svima vama koji ste imali trenunu cenu?malina j I zvanicno kako sam pisao pre dva meseca 197 vilamet I miker 217jedinstvena cena za cello branje,ona varila od hladnjace do hladnace ali to je neki prosek.i koliko sam razgovarao sa onima koji su imali dnemne cene hvataim se tu prosek

- - - - - - - - - -

Pitam sebe i forumase odakle i ove godine dobra cena za kupinu, dali je negde podbacio rod ili su na nasu srecu nasli jos neku svrhu za nju?
malo prati trend I potraznju I sve,sve ovo bilo je ocekivano,na pocetku su bili izasli sa 50 din I ako je u bosnoj bila 2km.pocetkom iduce godine cemo u najavi znati sta nam se pise 2014.bilo bi dobro koliko bi svi bili zadovoljni I proizvodjaci I hladnjacari.sada vec cujem da za malinu iduce godine najavljuju evro ali opet nista do makar pocetka godine u martu vise a pred berbu sam zadnjih par godina uvek imao tacne podatke.
 
U rep.Srpskoj okolina Bratunca 0.9e za kupinu kakva pljacka,a nista nisu isplacivali nego kao na krajucemo sad kad je dosao kraj e sad ce izgleda da isparcaju od 0.6 do 0.8e(max cijena) a u Srbiji izlazila duplo vise a bratunac granici sto znaci da ovaj lik samo da preveze 100km i uzima duplo vise da netrazi neke kupce,,tuga i žalost i ogromna pljacka...
 
Pisem o ovome jer imam neke informacije da je nasa kupina nasla primenu u EU kao zamena za vestacke boje sto je dobro ako je tako imacemo dosta sigurniji plasman nego do sada. Prosecna cena kupine na nasem terenu je 105 do 110 dinara a malina je imala prosek oko 160 , dakle kod nas su trgovci bolje prosli.
 
Poslednja izmena:
I hladnjacari.sada vec cujem da za malinu iduce godine najavljuju evro ali opet nista do makar pocetka godine u martu vise a pred berbu sam zadnjih par godina uvek imao tacne podatke.[/QUOTE]


u super cena za maline ima da prosirim duplo zasad ima da je napucam da rodi 6 t na `10 ari to je 6000 eura na 10 ari
 
I hladnjacari.sada vec cujem da za malinu iduce godine najavljuju evro ali opet nista do makar pocetka godine u martu vise a pred berbu sam zadnjih par godina uvek imao tacne podatke.


u super cena za maline ima da prosirim duplo zasad ima da je napucam da rodi 6 t na `10 ari to je 6000 eura na 10 ari[/QUOTE]

toliki je prosek malinarima za hektar, moraces da pustas izdanke po 7-8 metara uvis, hahaha, salim se, a mislim da se i ti salis
 
Kako ostavljate i koliko lastara za sledecu godinu.Na koliko kratite gore i na koliko bocne grane?Pitanje se odnosi na one koji sklanjaju staru ove jeseni.
 
Ja danas nabrao 168,5 kg a mislio sam da vise nema toliko da se bere, i da prekinem branje. A cena 100 din
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh