Bespovratna sredstva za obnovu objekata u stocarsvu 2015g

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
6.641
Lokacija
obrovac
Naime imam objekat za proizvodnju prasadi ( za 20 krmaca)120kvadrata+ispust,objekat je radjen 80god veoma dobro i kvalitetno ali je dotrajao:cevi od vode otrule, pojilice, hranilice, pregrade, stubovi, vrata itd.

Vec 3 puta citam konkurs na sajtu ali nemogu da shvatim sledece stvari
da li moras da kupis gotova ukljestenja i kaveze i pregrade ili dobijas subvenciju i na materijal pa sam da radis?
Da li moras da kupis od neke poznate firme ili moze i SZR tipa bravarska radionica?
Kako da im dokazem da imam objekat? iako on je legalizovan kao objekat za smestaj zivotinja?
ako pise da su predmet subvencionisanja pojilice da li su i cevi za vodu (meni su cevi istrulile)
kako da im dokazem broj svinja imam trenutno 3 krmace 3 nazimice i 6 prasadi po 50kg
ako bih renovirao objekat opet bih drzao 20 krmaca i vepra kao nekad


HVALA!
 
Najbolje se konsultujte u PSS u vasem mestu,oni bi vam trebali objasniti i pomoci oko konkursne dokumentacije.Veliki deo subvencija je napisan da bi bio odbijen.Ja sam predao prosle godine za navodnjavanje i odbili su me jer se nisu slagale stavke na fiskalnom i u tekstu subvencije(u stvari ovo je igra reci)a ja kada sam nabavljao opremu nisam znao sta treba da pise na fiskalnom racunu.A to je tipa bilo ovako oni su napisali laterali za navodnjavanje,a kod mene u fiskalnom pvc cevi 3/4 i umesto topovi za zalivanje meni je pisali rasprsivaci.
 
Ako te pokrajinski konkurs interesuje moras imati registrovanu farmu.
Mora da je legalizovan objekat i ako nije na tvom imenu treba ti ugovor o zakupu minimum 5 godina...
 
Nazad
Vrh