Cena semenskog kukuruza

Ma ne to, mislio sam u ogledu da li je merodavnija Bara ili kod vodovoda njive zbog dužine...
Контам те, мало су и једна и друга незгодне, ова прекратка, а ова предугачка...

А нисам се ја добро одразио, мислио сам 6 бразди по 100 метара...
 
Drale, samo jednom sam imao 8 t/kj, 2018. godine, hibrid 4717, na njivi koju je deda đubrio stajnjakom redovno tokom svog života. Tu je i 2012. bilo preko 4 t po jutru. Takva je zemlja, nikada ne omane.
 
Јели ви те њиве што рађају по 8т/кј имате одавно?
Код мене то рађа ма њивама у власништву и на нешто мало аренди, које радим бар 10+ година...Наравно, мора година да буде права.
 
А па јбг дуго су у вашем поседу трактори тешки и њиве разгажене зато рађа 8+т/кј.😁
 
Meni najbolji rod 2018 neki dekalb na 1,25 kj sam imao 9600kg🙂
Najgori 2012 sam na 4kj imao 2 tone 🙃nekog zp-a 666 ili 606
 
Uzmite u obzir da je 18ta bila jedna od retkih, izuzetno dobra godina, a 17ta je bila katastrofa pa je samim tim pride ostalo đubriva štogod..
 
Lični rekord sam imao te godine, dva hibrida sam samo imao na jednoj njivi od maksimuma, što mi od dede ostalo u amanet, znači stajnjak svake druge godine, zemlja prve klase itd itd... 17te imao 15 meteri žita zahvaljujući onoj pošasti zvanoj patuljavost ili kako već, a 18te 7.5t 5222i 9.5 tona 0725..
 
Da li se isplati da uzmem seme od drugara,vrece neotpakovane,stajale na suvom,P 0704 hibrid,kupio prosle godine par vreca,zasticen Lumiposom, nije prepakovano, daje mi za 7000 din dve vrece ?
klijavost kada je kupovao je bila 98%,ali inace radi u firmi koja dobavlja seme i djubrivo..
 
Uzmi i proveri klijavost, posej u neku saksiju na toplo i videces, ja bi to kupio, al to je samo moje misljenje
 
I meni uvek ostane zaštićenog semena bar za jednu dobru s.j i to se prvo sipa u sejalicu kada krene setva naredne godine.
 
U svaku bateriju naspem podjednaku količinu i setva.Kada ga oni prepakuju i predeklarišu ne bude ništa bolje nego što je ovo.
 
Nazad
Vrh