Cena Suncokreta 2011

Malo sam se informisao, izgleda da Viktorija hoce da kupi Diajamant, posto su ih skroz preklopili ove sezone, pa ovi malo talasaju da dignu sebi cenu. Kupice ih naravno pod imenom neke trece firme, tako da cemo svi mi biti samo na gubitku, ti si Talianu u tome u pravu.
 
Mnogi odustaju i nece da ga seju,pa su zato jos pre zime krenuli u akciju...Vojvodina koliko poseje to im je,centralna Srbija ne seje suncokret,jug ni toliko...Ako je prosle bilo posejano oko 160.000 hektara mislim da sledece nece barem 15-20.000 jel ocigledno je da su ove godine napravili takvu otimacinu da je to neverovatno...Cena ulja nije pala,a cena sirovine pojeftinila 15-20%,pa gde to ima...Monopol je cudo,a nasa drzava je sramna i jadna zbog ljudi koji rukovode njome...Milijarde ne milioni,milijarde su se slile u dzepove raznoraznih,to im nece proci barem ja imam takvo razmisljanje i takav stav...Lepo je udruzivati se,zajednicki nastupati na trzistu ali dzabe sve kada je uvek neko iznad i kroji kapu!
 
sve tačno šta da vam kažem
gradite bilo kakve ćelije silose šupe rupe... itd
čuvajte robu kako znate i umete jer 2-3 meseca je dovoljno za ogromnu razliku u ceni suncokreta
a ove godine je bio toliko suv da se mogao čuvati bez ikakvih dodatnih troškova i bojazni
 
Mnogi odustaju i nece da ga seju,pa su zato jos pre zime krenuli u akciju...Vojvodina koliko poseje to im je,centralna Srbija ne seje suncokret,jug ni toliko...Ako je prosle bilo posejano oko 160.000 hektara mislim da sledece nece barem 15-20.000 jel ocigledno je da su ove godine napravili takvu otimacinu da je to neverovatno...Cena ulja nije pala,a cena sirovine pojeftinila 15-20%,pa gde to ima...Monopol je cudo,a nasa drzava je sramna i jadna zbog ljudi koji rukovode njome...Milijarde ne milioni,milijarde su se slile u dzepove raznoraznih,to im nece proci barem ja imam takvo razmisljanje i takav stav...Lepo je udruzivati se,zajednicki nastupati na trzistu ali dzabe sve kada je uvek neko iznad i kroji kapu!
Neznam dal si u nedostatku sa informacijama iz geografije ili .........
Sejese u srbiji itekako mnogo suncokreta , ove godine mozda i preko 50% povrsina je bilo u srbiji , jer srem i macva skoro da nisu ni imali suncokreta posejanog .
Ove godine se ceo stig zutio od suncokreta , Negotinska krajna je tradicionalni uzgaivac suncokreta i imaju ULJARICU NEGOTIN sta i kako neznam al funkcionisu .
U selu Batusa nedaleko od mene se tradicionalno odrzavaju Dani Suncokreta i u selu od 300 kuca ima tri otkupnamesta koja rade po 18 sati dnevno prijem robe a 24h odvoze robu . Silosi u Velikom Gradistu rade punom parom i prijem i prerada (mislim da im je zadnjivlasnik VIKTORIJA )
Monopolisti nas sve ubise , to je sigurno
 
Malo sam se informisao, izgleda da Viktorija hoce da kupi Diajamant, posto su ih skroz preklopili ove sezone, pa ovi malo talasaju da dignu sebi cenu. Kupice ih naravno pod imenom neke trece firme, tako da cemo svi mi biti samo na gubitku, ti si Talianu u tome u pravu.
Naravno da će ih kupiti hobotnica ima mnogo pipaka a samo jednu glavu!
Pitam se samo da li neko uopšte lageruje suncokret i kako kasnije funkcioniše otkup?

---------- Poruka napisana u 20:05 ---------- Prethodna poruka je at 20:01 ----------

Rale znaš li šta pišeš,50% bilo preko dunava? Daj molim te ne pravi kaliforniju od istočne Srbije.
 
@talinu , uzmi kartu pa gledaj , oduzmi 60 posto za kukuruz i zito pa vidi
Uzmi banat gde je bilo suncokreta , pa oduzmi kukuruz , zito , soju i bilo je i poneka repa
Od Smedereva do Mlave i V.Gradista + negotinska krajna pa dole Cuprija , Jagodina , Krusevac . Suncokret je cesto rentabilniji od kukuruza u Srbiji
 
Malo sam se informisao, izgleda da Viktorija hoce da kupi Diajamant, posto su ih skroz preklopili ove sezone, pa ovi malo talasaju da dignu sebi cenu. Kupice ih naravno pod imenom neke trece firme, tako da cemo svi mi biti samo na gubitku, ti si Talianu u tome u pravu.
Da Todoric firmu, i to onu za koju se toliko trudio da je kupi, pa je cak i dil odradjen mimo zakona, proda tek tako?!! Meni to zvuci i suvise neverovatno. Pa oni ovo trziste gledaju kao svoj spas, i ako ih neko odavde otkaci, to bi za njih bio ozbiljan udarac. Ranije se nesto govorkalo o kupovini Peconijevih uljara, ali od toga nije bilo nista, onda je nastao Iskon, i cao neki. Nisam upucen u desavanja, i o tome sto je @diklofen pisao, ali to meni lici na neku ljigavstinu od Dijamanta. Sumnjiva mi ta prica gde oni sad kao imaju nekakav originalan i bolji plan kad je sezona gotova. Pa svi znamo da veliki diktiraju igru, a bice da ih je trziste malo pomerilo. Sad ce oni kao da smisle neki sistem otkupa bez zadruga i silosa. Nema od toga nista, i koliko vidim njima jedino smeta to sto polako gube kontrolu. Evo primer secerne repe, pojavise se hrvati, i odma cena gore i drama. A svi se secamo prosle godine i kriminalnog ponasanja ovdasnjih secerana, koje su isto tako kao i uljare u nekakvom sukobu, ali se uvek nekako dogovore na stetu proizvodjaca. Ista se prica desila i kod osiguranja, pa je ustavni sud presudio. Sve u svemu, imamo klanove i oligopole u svakoj mogucoj oblasti, i nikako im ne treba verovati. Nama odgovara da se trziste otvori, a ne da nam drzava, tj njihovi ljudi omogucavaju monopol sa nekakvim dozvolama, otkupnim mestima, uredbama itd.
Ne verujem bandi, a posebno Dijamantu.
 
To je posao za statističare,mislim da nisi u pravu.
Znam samo da u južnom banatu ima 6-7 firmi koje su otkupile preko 1000 vagona, a o manjima da i ne pričam.

---------- Poruka napisana u 20:31 ---------- Prethodna poruka je at 20:28 ----------

Marko a što ti zvuči neverovatno?
pa i meni je bilo neverovatno da Ružica i Beba prodaju deo Viktorije pa eto desilo se.
Možda je baš todorić kupac:sta:
 
Marko a što ti zvuči neverovatno?
pa i meni je bilo neverovatno da Ružica i Beba prodaju deo Viktorije pa eto desilo se.
Možda je baš todorić kupac:sta:
Mislis, Todoric kupac dela Viktorije, a sad ce Viktorija da postane vlasnik dela Dijamanta? Pa to bi moglo da ima nekog smisla. Po malo je i ranije bilo cudno kupovanje akcija Sojaproteina od strane jedne banke. Eh, ti veliki igraci uvek imaju prednost, jer se po njima prave neke norme. Bez obzira na ovu gornju mogucnost, meni je i dalje strana mogucnost takve saradnje medju ovdasnjim bizMismenima. Pa oni ni sami sebi ne veruju, a kao ce da veruju jedni drugima.
 
Ima toga sto kazete, ali mislim da polako i medju njima dolaze druga vremena. Naraslo se, svi imaju svoje, ne zna se, a naviklo se lagano, a tu ti poverenje dodje na kraju.
Sumnjam da medju njima moze da dodje do takve saradnje. A da se ja pitam, debelo bih pretreso poslovanje i jednih i drugih, a neke od njihovih privatizacija ponistio.
A vec kad caskamo o Dijamntu, zna li neko gde ulaze Dijamant ove kredite koje uzima? Uzeli su kredite od skoro 100 miliona eura. Jel se to negde vidi?
 
A pitam li ja tebe jesi li ti uzeo kredit i našta si ga potrošio?Dokle bre vi ljudi idete daleko da će još i Pentagon imati ispostavu u Dijamantu.
 
Nazad
Vrh