Cena suncokreta 2023

Kod nas, koliko smo u razgovoru sabrali, ono izlomljeno, i ovo što je ostalo da stoji, prosek je daleko ispod polovine za normalnu godinu. Pitanje je samo da li ima konkurencije meďu uljarama i otkupljivačima, ili je i dalje međusobni dogovor oko cene.
 
Ide cena preko 40 za nekoliko dana... Robe nema koliko su oni racunali da ce biti... Konkurencija velika pa mora cena gore.
Neznam bas. To sto nema robe vamo, nije nikakav problem, eno ulja ukrajinskog prepakiranog u Rumunjskoj i Bugarskoj koliko te srce hoce. U madzarskoj suncokret 365 eura.... Kod nas u rh 305 eura konacna cijena. Zlo i naopako
 
Možeš li za to što si napisao dati nekim izvor informacija, jer ovako deluje na prvi pogled kao laž. Značiodakle informacije da Rumuni i Bugari prepakuju ukrajinsko ulje.

Nemojte samo čuo sam i pričali mi, ljudi u to baš nemaju poverenja jer ne veruju skoro pa nikome.
 
Možeš li za to što si napisao dati nekim izvor informacija, jer ovako deluje na prvi pogled kao laž. Značiodakle informacije da Rumuni i Bugari prepakuju ukrajinsko ulje.

Nemojte samo čuo sam i pričali mi, ljudi u to baš nemaju poverenja jer ne veruju skoro pa nikome.
Izvor za prepakiranje nemam, izvor je agrarheute da je bugarska prije rata kupovala 50 000 tona suncokreta od ukrajine a lane se iznos popeo na 2,5 milijuna tona suncokreta. Pa sta mislis koliko je od tog ulja izvorno bugarsko a ostalo ukrajinsko?
Pricam sto vidim u trgovini kod sebe gdje zivim, da nema naseg ulja.
Ne hrani ukrajina cijeli svijet ali hrani italiju naseg najveceg kupca i to je cinjenica, i sve dok je tako i nama ce ovako usrano biti
 
Ne hrani ukrajna samo italiju, nego sve zemlje eu. Cerupaju je samo puca, uzimaju jedino sto imaju a to je hrana za dzabe skoro ispod svake cene. To je zlo rata i zaduzenja kao kolonije kod zapada koji toboz brani demokratiju u toj istoj ukrajni. A posredi su samo hrana i zemlja, mozda i rudnici njihovi i ta sirovina...
 
Ne hrani ukrajna samo italiju, nego sve zemlje eu. Cerupaju je samo puca, uzimaju jedino sto imaju a to je hrana za dzabe skoro ispod svake cene. To je zlo rata i zaduzenja kao kolonije kod zapada koji toboz brani demokratiju u toj istoj ukrajni. A posredi su samo hrana i zemlja, mozda i rudnici njihovi i ta sirovina...
Znam da ne hrani samo nju, ide velik dio u Spanjolsku i da ne nabrajam gdje. Ali italija ne kupuje vise od nas niti priblizno kako su nekad i zato smo u gabuli jer mi dobijemo 20% nizu cijenu za kukuruz nego Amerikanac i o cemu mi vise da pricamo.
E sad da nema uvoza, da nije stocni fond unisten itd ne bi nam trebala kupovina italije jer bi 80% sami potrosili a sa ostalih 20% kako, bude. No mi smo dosli u situaciju da sami mozda 35% potrosimo a 65% robe moramo izvesti posto poto
 
Sto ih zvati oligarsi? Farmeri , veci ,manji...Strani ,domaci ,..sasvim normalno u kapitalizmu ,u drzavi sa mnogo dobre obradive zemlje i sa zakonima koji ne brane da stranici rade zemlju ?
Sigurno mora biti manja kolicina proizvedenih zitarica , bar za siri reon ratovanja , pa bar 10 do 20 posto manje .
 
Sto ih zvati oligarsi? Farmeri , veci ,manji...Strani ,domaci ,..sasvim normalno u kapitalizmu ,u drzavi sa mnogo dobre obradive zemlje i sa zakonima koji ne brane da stranici rade zemlju ?
Sigurno mora biti manja kolicina proizvedenih zitarica , bar za siri reon ratovanja , pa bar 10 do 20 posto manje .
Znaci kad ti dodje Svabo i kupi 500 000 ha legalno u drzavi zemlju kao strateski resurs onda nemamo sta vise pricati o takvoj drzavi..... Ovo sve sto sam vidio su ljudi koji su za porciju ribe kupili zadruge zajedno sa par tisuca ha zemljista. Gologuzani do raspada sssr-a, pa zapadnjaci poslje kinezi i da ne nabrajam. Takvo sto se nije smjelo dogoditi pogotovo po smijesnim cijenama po kojima su kupovali.
No dobro, ko da je i kod nas puno bolje. Zato i kazem nema tamo obicnog covjeka u poljoprivredi vec je 95% ovakvih, neka im ostane 100 eura zarade po ha a to im ostane evo ti sume novaca za ratom pogodjenu zemlju, a mi ni tih 100 eura necemo imati.
 
Nazad
Vrh