Chat u govedarstvu

Pocepas je i platno okrenes gore onda ne klizi

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Meni to nesto smrdi. Kako toliki proizvodjac da nema mljekaru i siguran plasman. Da li nije aflatoksin ili mozda je kiselo mlijeko. Ako je juce prosuo da li ce i danas biti prosipanja?
Tebi smrdi zato sto si preko Drine i ne znas kakava je situacija ovde kod nas.Imao je otkup i dobio je od mlekare obavestenje da mu skidaju 20 dinara od cene na sta on nije pristao ,a mlekare posto su u dogovoru nijedna druga nije htela da preuzme nj. mleko.
 
Zbog takve ucene sam pre dvadeset godina poceo da pravim sir i da prodajem privatno. Bukvalno jedan dan smo se posvadali od sledeceg dana nisam nosio mleko vis, imao sam 250 litara tad.Nije nam bilo svejedno u pocetku ali sam im sada zahvalan zbog te ucene jer bez toga tesko da bismo krenuli u ovom smeru
 
Tebi smrdi zato sto si preko Drine i ne znas kakava je situacija ovde kod nas.Imao je otkup i dobio je od mlekare obavestenje da mu skidaju 20 dinara od cene na sta on nije pristao ,a mlekare posto su u dogovoru nijedna druga nije htela da preuzme nj. mleko.
Pa nije ni kod nas bajna situacija. I kod nas su problemi sa aflatoksinom. Mljekare iskljucuju ljude i ostavljaju mlijeko. Samo mi je bilo cudno jer je to ozbiljan proizvodjac svaka mljekara bi takve da ima kod sebe. Sto bi se cimala sa 30 manjih kao ja kad je lakse pokupiti kod jednog covjeka.
 
Zatrpani smo uvoznim mlekom koje ulazi po 0.3e ,a u zemljama porekla tog mleka cena je 0.45-0.50e sad na koji nacin to dolazi kod nas po 0.3 nemam pojma osim ako nije cist damping.
Po cenama inputa koje kod nas ulaze u proizvodnju otkup mleka ispod 0.55e je cist gubitak i to u stalama gde je prosek iznad 25lit, u stalama sa prosekom 20lit ili manje da ne pricam.
U price o afla-toksinu ne bih da ulazim jer i to je cista manipulacija
 
Zatrpani smo uvoznim mlekom koje ulazi po 0.3e ,a u zemljama porekla tog mleka cena je 0.45-0.50e sad na koji nacin to dolazi kod nas po 0.3 nemam pojma osim ako nije cist damping.
Po cenama inputa koje kod nas ulaze u proizvodnju otkup mleka ispod 0.55e je cist gubitak i to u stalama gde je prosek iznad 25lit, u stalama sa prosekom 20lit ili manje da ne pricam.
U price o afla-toksinu ne bih da ulazim jer i to je cista manipulacija
Na fakultetu smo imali nekog profesora koji nam je uvijek pricao da se u EU placa izvoz. Izveze mlijeko po nizim cijenama od konkurencije , a evropska unija nadomjesti gubitak.
 
Danas je cetvrti dan kako ne voze mlijeko. Kaze aflatoksin. Ako nista bice sira i kajmaka. Kupimo gotove kore i svaki dan pita sa sirom :LOL:
 
Prije sedmicu sve u redu, a sad najednom cijela Semberija stala sa mlijekom, zbog aflatoksina, ma nije nego sio mi ga Djura. Ili se rupa u budzetu jebeno prosirila, pa da se malo uspara, ili je neki baja sa vrha uvezao povecu kolicinu pa ostali moraju da se sklone u stranu dok se to ne rasproda.
 
Bas tako. I kod mene bilo sve ok najednom aflatoksin u crveno. Ma sto se mene tice ja na mojih 60-70 litara dnevno necu propasti raskrcmicemo nekako. Ali tuzno je gledati da iskljucuju ljude koji imaju preko 1000 l dnevno. Ili jos gora stvar da ga ucjenjuju moze voziti ali je pola marke mlijeko.
 
Imam pitanje kako poceti davati kravama zelenu masu? Nisam nikad davao zelenu travu a kratak sam sa silazom pa bih dok ne bude prvi otkos sjenaze davao zelenu masu.
 
.
964043253023eaad49606b70d4f1d832.jpg

Ja pokosim raz i ljulj pustim da provene dva dana baliram motam i odma dajem
 
Gde nabavljate suncokretovu sacmu i po kojoj ceni? Ja sam do sada uzimao od hrana produkta medjutim sada su ga preterali sa cenom, 65 dinara za kg.
 
Veletrgovina tt vidi sa njima imaju i prevoz zadnji put 58 na vecu kolicinu pre dve tri nedelje, imao sam ponudu rifuzu po 48 din na 10 t neki dan ali sam sa Sano dogovorio njihov super San bul oko 80 dinara, danas se raspitao De heus super protiko bul 64 din
 
Veletrgovina tt vidi sa njima imaju i prevoz zadnji put 58 na vecu kolicinu pre dve tri nedelje, imao sam ponudu rifuzu po 48 din na 10 t neki dan ali sam sa Sano dogovorio njihov super San bul oko 80 dinara, danas se raspitao De heus super protiko bul 64 din
Kod njih 60 din na tonu dinar popusta.

Volim uvek da uzmem 1t do 1,5t ali kako stvari stoje sad cu ici dzak po dzak po potrebi. Nije mi jasno zasto sada skace cena sacme kada je suncokret pojeftinio...
 
Sve fabrike najavljuju dalji skok sojine i Suncukretove sacme sto nema veze sa mozgom a tako je kako je, ja sam razmisljao da kupim veci lager stare Suncukret sacme dok je ima jer mislim kad krene nova bice to sama ljuska losa sirovina pogotovo od pologa ali sam odustao sutra mi stize prva tona supera pa cu videti kako ide
 
Nazad
Vrh