Digitalizacija TV mreze

Nesto mi ne ide. Jel imas mozda tajSTB Orion ?
Nemam, koliko sam procitao nisu se bas nesto proslavili, ja imam Net 500 t2 resiver.
Evo kratko upustvo, u meniju resivera pronadji pretraga kanala, zatim rucno ili automatsko, probaj sa automatskim ako ne uspe da pronadje stanice, onda probaj drugu opciju to jest rucno izaberi kanal 30 posto ti je najblizi Cot, i dole u meniju treba da stoji signal, odnosno jacina i kvalitet.
Antenu okreni prema Novom Sadu, i na antenu treba da je aktivno pojacalo.
Ako negde zapne posalji PP.
 
Sad je sl problem(u stanu,nisam kuci da probam) poneo sam Orion i on nadje 15ak kanala,ali slika blokira,trokira...zvuk je super,kad stisnem na info kaze da su i nivo i kvalitet 100%,a nekad se desi ne nekim kanalima da nema ni slike ni tona. Kod prijatelja taj Orion radi bez problema nasadjena antena sa rotorom na daljinski na njega i hvata lepo bez problema.
Kupio sam i Strong juce,on radi odlicno bez trzaja i sl...za razliku od Oriona,e sad do cega li je...
 
Problem je do resivera, moguce u softveru neka greska, inace te resivere su hteli da udele sirotinji.
Strong je jedan od dobrih resivera.
 
Na vaucer je bio i u tom momnetu u Sidu je bio ili on ili neki TV Star,a Orion mi se ucinio poznatiji brend. Da je moglo da se doplati za bolji uradio bih,a ovako je bilo daj sta das.
Jel postoji jos neki solidan osim Stronga da podrzava i T i T2 kanale ? Treba sebi da kupim a nesto mi se ne daje puno para. :osmeh:
 
Није реклама само делим информације које сам добио, својевремено сам сарађивао са овом фирмом па ми редовно шаљу инфо пошту:


Poštovani,


Naši uređaji podržavaju i DVB-T standard.
To je jako bitno svima koji žele da prate hrvatski i madjarski program.

Na većini uređaja na našem tržištu secka slika, jer je sa Mstar chip-om!!! Proizvođač chipa je rešio problem tek 25.01.2015.
To se najbolje vidi na RTS HD kanalu.

Molim Vas pogledajte kratki film.
Uporedni test je postavljen na nas YouTube kanal: ntcompanydoo
Link ka testu: http://youtu.be/8RoijTKIv38

Xwave Digital One
Model Digital One se pravi za Sagem, sa Ali-jevim chipom.

Е сад, сваки цига свог коња хвали.

Ја имам овакав:
https://www.kupujemprodajem.com/Syn...na-cena-20447972-oglas.htm?filter_id=21100659
и добро ми ради, на мрежасту четвртасту антену накачен.
 
Na vaucer je bio i u tom momnetu u Sidu je bio ili on ili neki TV Star,a Orion mi se ucinio poznatiji brend. Da je moglo da se doplati za bolji uradio bih,a ovako je bilo daj sta das.
Jel postoji jos neki solidan osim Stronga da podrzava i T i T2 kanale ? Treba sebi da kupim a nesto mi se ne daje puno para. :osmeh:
Ovako, imao sam prilike da ugradim nekoliko resivera, Strong je dosta brz i solidan da kazem, posle njega lepo me iznenadio upravo Xwave Digital One brzinom prebacivanja kanala, a interfejs je slican kao kod Stronga, a cuo sam i za Horizons A115 da je pouzdan pa ti odluci. Synaps nisam imao prilike da ga uporedim. Lepo rade i Prosto, Falkom, ali mrtva trka je izmedju ova dva sto sam naveo.:ppozdrav:
Svi uredjaji podrzavaju T i T 2 sistem.
 
Kupljen je i drugi Strong,prvo je bila preporuka za Denver po 3800din ali kad sam ga doneo i video interfejs kao na Orionu nesto mi se smracilo tako da je zamenjen za Stronga.
 
Ja sam sestri kupio Horizons A115, nisam ga nešto naročito testitrao, samo memorisao kanale i isprobao USB ulaz. Koliko sam video radi skroz korektno, i ima dosta osetljiv tjuner. Oni imaju antenu u tavanu, i analogni B92 je bio sa mnooogo snega, pa sam sumnjao da će uopšte uhvatiti digitalni, ali je bez problema uhvatio i taj kanal.
 
Тренутни програми ртс1,ртс2,ртсхд,ртсдигитал,пинк,прва,б92,хепи,студиоб,ртв 1,сат тв,канал3,м мојатв, тв маг -одличан сигнал ,ртв2,мост,сремскатв,сантос,панонија,рубин добар сигнал понекад сецне .
Стронг 8201 ок, даљински вата из свих позиција .
 
Poslednja izmena:
Ja sam sestri kupio Horizons A115, nisam ga nešto naročito testitrao, samo memorisao kanale i isprobao USB ulaz. Koliko sam video radi skroz korektno, i ima dosta osetljiv tjuner. Oni imaju antenu u tavanu, i analogni B92 je bio sa mnooogo snega, pa sam sumnjao da će uopšte uhvatiti digitalni, ali je bez problema uhvatio i taj kanal.
I jel ima sada snega ili je slika kristalno cista?
 
Nazad
Vrh